Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який дещо змінив "правила гри".

Вже всі з'ясували з "мобілізацією" авто, з демобілізацією, із закликом жінок, а що з тими "страшилками" для українців закордоном? Українцям розповіли, як підписаний президентом Володимиром Зеленським 16 квітня закон про мобілізацію позначиться на них.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Так, закон про мобілізацію запроваджує низку змін, які стосуватимуться і українців за кордоном. Зокрема, чоловікам, громадянам України, які постійно проживають за кордоном, необхідно стати на військовий облік в Україні. Як саме вони мають зробити це, визначить Кабінет Міністрів окремою постановою.

При цьому отримати консульські послуги у закордонних дипустановах України військовозобов'язані у віці від 18 до 60 років зможуть лише якщо вони оновили свої військово-облікові дані. Або якщо при наданні консульських послуг одночасно відбуватиметься уточнення даних для ТЦК.

Однак із цього правила випливає кілька винятків. Зокрема, вимога мати військово-облікові документи не застосовуватиметься у разі оформлення у консульствах виду на повернення в Україну. А також консульські дії щодо дітей громадянина України, якщо другий з батьків яких є іноземцем, а також у разі консульських дій під час арешту або позбавлення волі громадян України за кордоном.

Мобілізація
Мобілізація

Торкнеться зміна та оформлення паспортів (ID-картки) та закордонних паспортів у представництвах ДП Документ за кордоном. Чоловіки зможуть це зробити лише за наявності військово-облікових документів.

Тим часом член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз в ефірі Радіо Свобода розповіла, що оформлення консульських послуг військовозобов'язаними за кордоном за наявності військово-облікових документів необхідне для розуміння кількості громадян України за кордоном.

При цьому вона наголосила, що ні про яку депортацію з-за кордону українців не йдеться.

Нагадаємо, що вашу машину заберуть для потреб ЗСУ: Зеленський підписав закон про мобілізацію, хто з водіїв у небезпеці.

Раніше ми повідомляли, що готуйтеся до мобілізації вже зараз: кому доведеться знову пройти лікарську комісію.