Майже всі дачники знають про важливість сівозміни та необхідність "чергувати" культури. Ще б пак, якщо правильно і регулярно міняти місця посадки різних культур, то кожна рослина отримуватиме необхідну кількість мікроелементів, внаслідок чого добре плодоноситиме. При цьому деякі українці впевнені, що для картоплі можна зробити виняток, тому що бульби вимагають багато простору і практично не дають змоги займатися "чергуванням".

А ось досвідчені городники знають, що навіть незважаючи на всі труднощі, бажано вибирати для картоплі нове місце щосезону. Це дозволить уникнути його перезараження різними хворобами через ґрунт.

Так, на ділянках, де постійно ростуть одні й ті самі рослини, накопичуються шкідники, небезпечні саме для цього виду, отже шанси на виживання у культури різко скорочуються. За шарами агрономів особливо характерна така ситуація для картоплі, томатів, огірків, квасолі, салатів, селери.

Порушити рекомендацію можна лише в тому випадку, коли у городника є можливість вносити дуже багато органіки. Адже якщо ґрунтом не займатися і не міняти місце посадки, родючість землі падає, а бульби картоплі стають дрібнішими.

Кожен власник дачної ділянки повинен вирішити сам, чи високою ймовірністю такі витрати виправдаються.

Є ще одна умова для щорічної посадки бульбових на одному місці: «осіннє» чергування з ріпаком чи житом.

Варто зазначити, що навіть при виконанні перерахованих вище рекомендацій шукати нове місце потрібно вже через три роки — це максимально допустимий термін.

Однак при можливості все ж таки варто зупинити вибір на щорічній сівозміні.

Крім того, здійснювати «повернення» бажано за кілька років. Згідно з рекомендаціями, картопля варто садити на колишньому місці через 3-4 роки.

Що садити після картоплі

Картоплі для гарного зростання потрібно багато калію та фосфору, тому саме цих елементів ґрунту і не вистачає після збирання врожаю. Заповнити їхню нестачу можна за рахунок висадки однорічних трав. Для цього добре підійдуть дурман - трава, горох, ріпак, гірчиця, овес. Якщо можливість повного звільнення ділянки відсутня, тоді на місці картоплі можна висадити гарбуз, капусту або огірки, а інші культури погано плодоноситимуть.

Після яких культур висаджувати картоплю

Добре висаджувати картоплю після огірків, кабачків, капусти чи цибулі.

Нагадаємо, урожай помідорів, огірків і капусти збиратимете вантажівками: головні секрети підживлення та обробки

Раніше «Українці» писали, урожай перцю та помідорів виросте як на підбір: просто додайте два простих та дешевих інгредієнтів

Як повідомляли «Українці», популярна традиція гробить ваше здоров'я: як невинне заняття "душить" організм