У Польщі було внесено законопроект щодо відновлення роботи магазинів у неділю, метою якого є досягнення балансу між вимогами споживачів та правами працівників. У законопроекті, запропонованому представниками Polska 2050 і про який повідомляє YAVP.PL, зазначено кілька ключових змін:

Співробітники магазинів отримуватимуть подвійну оплату за роботу в неділю, що є визнанням їхнього часу та зусиль, витрачених у нестандартний годинник.

Також працівники матимуть право на вихідний протягом 6-денного періоду, що передує торговій неділі, що сприятиме відпочинку та відновленню.

Якщо працівник не може взяти вихідний у встановлений термін, роботодавець зобов'язаний надати його до закінчення періоду оплати праці, забезпечивши дотримання трудового законодавства.

Ініціатори законопроекту очікують на кілька позитивних результатів:

Прогнозується, що завдяки дозволу двох торгових неділь на місяць товарообіг магазинів збільшиться на 4%, що стимулюватиме економічне зростання у торговому секторі та в економіці загалом.

Розширення можливостей недільного шопінгу може скоротити харчові втрати, дозволяючи споживачам більш ефективно купувати товари, що швидко псуються, що відповідає принципам сталого розвитку.

Крім цього, цей законопроект спрямований на задоволення потреб мешканців невеликих населених пунктів, які часто стикаються із труднощами при доступі до магазинів протягом тижня. Збільшення доступності недільної торгівлі може допомогти зберегти місцеві робочі місця та стимулювати регіональну економічну активність.

Нагадаємо, крафін замість традиційного Великодня: унікальний рецепт на честь великого свята, від якого всі ахнуть

Раніше «Українці» писали, робіть запаси, доки не пізно: в Україні різко подорожчає ключова продукція

Як повідомляли «Українці», так пекли наші бабусі: рецепт ароматного та ніжного паски, який передавали з покоління до покоління