Досвідчені садівники знають, що підготовка кущів малини до вегетації включає кілька важливих етапів, що забезпечують здорове зростання і рясний урожай.

Спочатку видаліть сухі рослинні залишки навколо кущів малини, де можуть перезимувати комахи-шкідники та суперечки грибків. Спалюйте або компостуйте відходи, щоб запобігти поширенню хвороб.

Обов'язково видаліть шар старої мульчі під кущами, щоб земля швидше прогрілася. Це сприяє активному зростанню навесні.

Також поверніть усі стебла кущів малини, які були зігнуті на зиму, назад у вертикальне положення. Це допомагає оцінити їхній стан і сприяє правильному зростанню.

Видаліть всі бур'яни, що з'являються на полі з ягодами, щоб запобігти конкуренції за поживні речовини. Викиньте бур'яни в компостну купу.

Урожай малини
Урожай малини

Перше весняне обрізання малини проводите у квітні, до того, як почне текти сік і поки земля ще не повністю прогрілася. Використовуйте гострі секатори, щоб видалити мертві, ослаблені, замерзлі, пошкоджені або хворі гілки. Така санітарна обрізка покращує здоров'я кущів та сприяє гарному врожаю ягід.

Виконайте формуючу обрізку, щоб надати кущам форму відповідно до їх характеру плодоношення. Малина звичайна плодоносить на дворічних пагонах, а ремонтантна малина плодоносить як на однорічних, так і на дворічних пагонах. Залишайте 7-10 пагонів на кущ при кущовій посадці або 10-15 на метр при стрічковій посадці. Обрізайте зайві гілки врівень із землею, щоб не залишалося пеньків.

Крім цього, зріжте верхівки плодоносних пагонів малини, що досягли висоти 1,5 метра, на 10-15 см, щоб стимулювати бічне зростання і зробити рослини густішими.

Нагадаємо, казковий урожай хрумкої та солодкої редиски вам забезпечений: головні секрети для рекордного збору

Раніше «Українці» писали, урожай перцю буде солодким і рясним, як ніколи: просто додайте одне підживлення і у вас не вистачить відер

Як повідомляли «Українці», посадіть цю рослину поряд з картоплею і ви забудете про колорадських жуків: рясний та здоровий урожай вам забезпечений