Ураїнці, які під час воєнного стану можуть виїжджати за кордон, із задоволенням користуються цією можливістю.

Щоправда, зараз з'явилася інофрмація про те, що багато хто з них почав стикатися з проблемами при цьому в країнах Європи. Наші співвітчизники отримують не лише штрафи, але навіть заборони на в'їзд. Про це пише Телеграм-канал "Захист прав українців/Словаччина"

Оформлення паспортів для українців
Оформлення паспортів для українців

Так, з початку широкомасштабної російської агресії проти України у лютому 2022 року мільйони громадян були змушені шукати притулку за кордоном. Основним напрямом для вимушених переселенців стали держави Європейського Союзу, які надали українцям можливість тимчасового проживання та доступ до різних соціальних гарантій.

Однак сам процес переміщення в інші країни найчастіше пов'язаний для українських біженців із чималими труднощами. Тривалі подорожі, необхідність оформлення документів, мовні та культурні бар'єри - все це створює додаткові складності на шляху до безпечного притулку.

При цьому в українців почали виникати проблеми під час проходження контролю щодо перевищення ліміту перебування в зоні ЄС у 90 днів.

"Все частіше ми отримуємо звернення від біженців, які зіткнулися з проблемами під час подорожей до країн ЄС" , - йдеться у повідомленні.

Справа в тому, що Словаччина не пройшла процедуру імплементації документів, що дають безперешкодну можливість подорожувати всіма країнами ЄС. Документ "dočasnе útočisko" (тимчасовий притулок) вважається внутрішнім документом Словаччини.

Український кордон, фото із соцмереж
Український кордон, фото із соцмереж

Як зазначається, люди стикаються з тим, що на них накладаються санкції у вигляді штрафів, заборон у в'їзді до країни, а в найгіршому варіанті – депортація.

Тому українців попередили, що подорожуючи з "dočasnе útočisko" та використаними 90 днями безвізу є ризики зіткнутися з проблемами.

"Іноді вдається переконати прикордонників, що згідно з Директивою (90 днів безвізу "заморожено" з моменту набуття статусу, і 90 днів) особа не порушувала Закон. Але, на жаль, кожна країна ЄС трактує текст документа "по-своєму". Мандруючи з" dočasnе útočisko" та використаними 90 днями безвізу, Ви несете ризики зіткнутися з проблемами. Говорячи простою мовою: "на кого потрапите" і чи зіткнетеся з прикордонним контролем" , - наголосили у Захисті прав українців.

Нагадаємо, що доведеться повертатися додому: у Німеччині біженцям обмежать виплати готівкою.

Раніше ми повідомляли, що графіки відключень світла будуть: у ДТЕК розповіли 4 головні умови – час готувати генератор.