Первинне кореневе підживлення смородини та аґрусу відбувається ранньою весною, збігаючись з відтаванням ґрунту та набуханням бруньок. Цей час узгоджується з активністю коренів та рівнем вологості ґрунту, що сприяє засвоєнню поживних речовин.

Як кажуть досвідчені агрономи, для підживлення на початку сезону потрібно рівномірно розподілити добрива по кущах у межах виступу крони і закласти їх у ґрунт. Азотні добрива, володіючи високою розчинністю, можна вносити і в рідкому вигляді, дотримуючись інструкції.

При рідкому внесенні навколо кожного куща створіть траншею, влийте розчинене добриво і після всмоктування засипте ґрунтом. Смородина, особливо червоні сорти, дуже чутлива до хлору, який може завдати шкоди її вегетативної та кореневої системи.

Смородина
Смородина

Отже, бажано уникати добрив, що містять хлор, таких як хлорид амонію або хлорид калію, натомість віддаючи перевагу більш безпечним альтернативам. Органічні добрива, такі як перегній або компост, можна використовувати замість мінеральних для весняного підживлення.

Після відтавання ґрунту внесіть органіку (наприклад, перегній або гній, що перепрів), якщо це не було зроблено восени. В цьому випадку внесення азотних добрив навесні можна не вносити або зменшити його дозування вдвічі. У міру наближення цвітіння смородині необхідне повторне підживлення з упором на калій, фосфор та мікроелементи.

Нагадаємо, як правильно годувати курей, щоб вони мчали, як "верстат": будете їсти глазунню і омлет кожен день

РАнніше «Українці» писали, вистачить і на настоянку і погріб забити варенням: як доглядати черешню для солодкого та багатого врожаю

Як повідомляли «Українці», здоров'я буде, як у 20 років: основні правила міцного імунітету