Міністерство соціальної політики опублікувало проект Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року, повідомляє «texty».

Чисельність населення:

Визначення чисельності населення України є складним завданням через різні фактори. Офіційні дані, востаннє оновлені в лютому 2022 року, становили 41,1 мільйона осіб, без урахування Криму, але з урахуванням Донецької та Луганської областей. Населення під контролем України становило близько 38,5 мільйонів осіб, при цьому, за оцінками, воно скоротилося до 31,5 мільйона до 2023 року і, можливо, до 31 мільйона до 2024 року через міграцію та війну.

Щодо міграції, проект Стратегії посилається на дані ООН, згідно з якими 6,3 мільйона українців виїхали через війну, хоча фактичні цифри можуть відрізнятися через такі чинники, як подвійне громадянство та зворотна міграція. За даними прикордонної служби, станом на січень 2024 року за кордоном проживає близько 4,9 мільйонів українців.

Статево-вікова структура:

Піраміда населення України з роками змінилася: діти віком до 18 років становлять 15%, а вікова група 60+ становить 27% населення. Обмеження на поїздки чоловіків призовного віку мають дещо збалансоване ґендерне співвідношення: за оцінками, на кожні 100 жінок припадає 94 чоловіки порівняно з 86 до повномасштабної війни.

Діти, які народилися на початку 2010-х років, вселяють надію, при цьому відзначається вищий рівень народжуваності. Їх збереження в Україні та можливий репродуктивний вік можуть позитивно вплинути на демографічні тенденції.

Низька народжуваність:

Україна стикається з одним із найнижчих показників народжуваності у світі. Експертам складно підрахувати точні цифри через складність визначення народжуваності, особливо дітей українських іммігрантів та народжень на окупованих територіях. У 2021 році коефіцієнт народжуваності склав 1,16, що нижче за норму природного відтворення (2,1–2,2) і значно нижче за пік 2012 року (1,53). Реальні коефіцієнти народжуваності можуть змінюватись від 0,8 до 0,9.

Нагадаємо, з якими продуктами в жодному разі не можна поєднувати рис: збережіть своє здоров'я

Р«Українці» писали, в "Укренерго" терміново попередили українців: чи буде новий блекаут і що з відключеннями світла

Як повідомляли «Українці», на українців хочуть "повісити" новий податок: кому доведеться розщедритися цього разу