Кожна українка погодиться, що тюльпани — це дуже ніжні та красиві квіти, які у всіх асоціюються з весною, гарною погодою та чудовим настроєм. Їхнє масове цвітіння відзначається наприкінці квітня – на початку травня, проте, щоб квітка якомога довше радувала оточуючих, за нею потрібен особливий догляд.

Запорукою успішного вирощування тюльпанів насамперед є правильний вибір місця для посадки.

Квітка тюльпану
Квітка тюльпану

Так, для тюльпанів найкраще підходить добре освітлене, захищене від вітрів місце, без залягання грунтових вод. При цьому категорично не рекомендується висаджувати тюльпани у місцях скупчення та затримування вологи, оскільки це призводить до загнивання цибулин.

Крім того, досвідчені городники підживлюють тюльпани у різні періоди росту та цвітіння різноманітними добривами. Вся справа в тому, що відповідне підживлення забезпечує швидке зростання і тривале цвітіння квітів. А ще від правильного підживлення залежатиме розмір цибулин та рясність цвітіння.

Так, перше підживлення рекомендується проводити навесні, як тільки з'являтимуться паростки. Внесіть комплексне, мінеральне добриво у міжряддях на глибину 10-12 див.

Через два тижні можна пролити ґрунт рідким коров'яком з додаванням хлористого калію та суперфосфату. Потрібно зробити розчин у співвідношенні 1:30, на 10 літрів добрива додати по 30 г суперфосфату та сірчанокислого калію.

Також у період, коли тюльпани починають формувати бутони, можна використовувати золу. Тоді у квітів буде яскравий насичений колір, і вони довго цвітимуть.

Для такого підживлення квітів знадобляться такі інгредієнти:

  • 50 г суперфосфату;
  • 30 г калійної солі;
  • 1 склянка золи;
  • 10 л води.

Розчиніть усі інгредієнти у воді та полийте квіти на ділянці.

Третє підживлення рекомендується проводити під час цвітіння, таким самим розчином, як і в попередній раз.

А ще в період цвітіння тюльпанів можна в 10 літрах води розчинити 15 г калійної селітри і 30 г суперфосфату. Все це добре розмішуємо та поливаємо квіти.

Читайте також:

Убережіть себе від зла та нещастя: обов'язково посадіть ці квіти у селі чи на дачі

Повна шпаргалка дачника на квітень-2024: які овочі, дерева та квіти потрібно сіяти вже зараз

Зробіть це найближчими днями: як правильно обробити троянди, щоб бутони були розміром з кулак і пишно цвіли