Національний банк України розглядає можливість прив'язки курсу гривні до євро, а не до долара, мотивуючи це збільшенням частки валютних операцій усередині країни.

Визнаючи поточний статус долара як основної валюти, що встановлює обмінний курс, НБУ наголосив на зростаючій поширеності операцій у євро, при цьому близько 50% безготівкових валютних операцій пов'язані з євро.

Ця тенденція у поєднанні із прагненнями України до європейської інтеграції може призвести до переоцінки прив'язки у найближчому майбутньому.

Щоб відповідати цьому зрушенню, НБУ розширив використання євро у статистиці зовнішнього сектора: дані тепер надаються в євро та гривні поряд із доларами.

Євро: скрін з відео
Євро: скрін з відео

Рішення публікувати дані в євро відповідає практиці інших країн-кандидатів до Євросоюзу та розглядається як крок до приведення у відповідність до стандартів ЄС. Хоча спочатку НБУ мав намір почати публікувати дані в євро та гривні у 2022 році, початок повномасштабної війни досі не дозволяв реалізувати цю ідею.

Загалом розгляд Нацбанком питання про прив'язку гривні до євро сигналізує про прагнення України до більш тісних економічних зв'язків з Європейським Союзом і відображає динаміку валютного ринку країни, що розвивається.

Нагадаємо, убережіть себе від зла та нещастя: обов'язково посадіть ці квіти у селі чи на дачі

Раніше «Українці» писали, в Україні запровадили новий вид субсидій: жити стане простіше – заява від ПФУ

Як повідомляли «Українці», Потап показав справжню натуру і вибрав "російське ретро" замість українців: вибачення вже не допоможуть