Українці мають можливість оформити субсидію на допомогу в оплаті комунальних послуг, навіть за оренди житла. Пенсійний фонд виділяє дві умови, які дозволяють українцям отримати цю фінансову підтримку.

Субсидії надаються особам, які можуть повністю покрити свої витрати на комунальні послуги через недостатнього доходу. Щоб мати право на отримання допомоги, платежі за комуналку мають перевищувати 15% загального доходу сім'ї.

Щоб мати право на субсидію, фізичні особи мають бути зареєстровані у приміщенні, де вони проживають. Тут ПФУ посилається на Постанову Кабміну №848 від 21 жовтня 1995 року.

Важливо, що орендарі мають можливість претендувати на субсидію за таких обставин:

Якщо вони не прописані у житло, але проживають у ньому за договором оренди чи рішенням суду, або якщо воно, за послуги якого їм стягується плата, ще офіційно не здано в експлуатацію.

Якщо люди виселені та проживають у будинку без договору оренди.

Субсидія
Субсидія

Також заявники повинні надати документацію, що підтверджує їхнє фактичне проживання за вказаною адресою. Важливо зазначити, що фізичні особи не можуть одночасно подати заяву на отримання субсидії на квартиру/будинок за фактичним, зареєстрованим та задекларованим місцем проживання.

Крім того, студенти, які мешкають у гуртожитках, не мають права на отримання цієї субсидії, якщо вони зареєстровані за місцем проживання своїх батьків.

Також у випадках, коли у житлі прописані недієздатні особи або неповнолітні українці без опіки, опікун чи піклувальник може подати заяву на отримання допомоги від їхнього імені з урахуванням їхніх соціальних пільг. Доходи, отримані від цих осіб, не враховуватимуться при розрахунку сукупного доходу під час подання заяви.

Нагадаємо, поблажкам кінець: українців жорстко каратимуть за борги з комуналки. Доведеться продавати квартиру?

Раніше «Українці» писали, пенсіонерів "обвісили" зобов'язаннями: Пенсійний фонд приголомшив літніх українців

Як повідомляли «Українці», українцям масово блокують банківські картки: Нацбанк зробив важливу заяву