6 квітня за православним календарем святкується пам'ять рівноапостольного Мефодія. Відомий також як Михайло-Мефодій, він разом зі своїм братом Кирилом був видатним слов'янським просвітителем та проповідником християнства.

Він народився близько 815 року в Салоніках (нині Салоніки, Греція) у сім'ї військового та грецького походження.

Церква також вшановує 6 квітня святителя Євтихія, який служив Константинопольським Патріархом і відіграв значну роль у ранньохристиянській церкві. Святий Євтихій, який народився у Фригії, в селі, відомому як «Божественне», був сином воїна Олександра та Синезії, дочки священика Ісіхія.

До традиційних прикмет на 6 квітня відносяться:

Сильний вітер: передбачає поганий урожай зернових.

Туманний ранок: передбачає, що до кінця квітня переважатиме суха погода.

Тихий день: вказує, що пшениця почне проростати рано.

Також прикмети застерігають вагітних жінок від ходьби у цей день з розпущеним волоссям, оскільки вважалося, що це призведе до тривалих та тяжких пологів. Щоб не викликати нещастя на членів сім'ї, не рекомендується давати обіцянок, особливо тих, які неможливо виконати.

У цей період наші предки з повагою підходили до яблунь, кланялися їм і підтримували їхні гілки, щоб вони могли витримати врожай.

Нагадаємо, будинки почнуться біди: що в жодному разі не можна давати або позичати сусідам

Раніше «Українці» писали, от і все: з квітня пенсії не буде – чому і кого це торкнулося

Як повідомляли «Українці», навіть не доведеться викликати сантехніка: як самостійно видалити засмічення у раковині чи у ванній