Уряд України запровадив вимогу для деяких пенсіонерів, зокрема вимушених переселенців (ВПО), яким було надано статус до 24 лютого 2022 року, пройти процедуру ідентифікації для забезпечення пенсій.

Цей захід є відповіддю на проблеми, спричинені пандемією та умовами війни, та визнає труднощі, з якими можуть зіткнутися деякі пенсіонери при завершенні цього процесу.

Ключові моменти щодо вимог до ідентифікації полягають у наступному:

Процедура насамперед стосується ВПО, які були визнані до 24 лютого 2022 року.

Період ідентифікації продовжувався кілька разів, при останньому продовженні останній термін було встановлено на 31 березня 2024 року. Метою такого продовження було надання послуг пенсіонерам, які можуть мати справу з перешкодами при завершенні процедури.

Процеси ідентифікації були тимчасово припинені з 12 березня 2020 р. до 1 липня 2023 р. у зв'язку з пандемією та війною.

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

Пенсіонери мають різні варіанти отримання посвідчення особи, у тому числі особисто та онлайн, залежно від їх індивідуальних обставин, таких як проживання за кордоном.

Очні варіанти включають відвідування відділень «Ощадбанк» або центрів обслуговування ПФУ, а також використання відеоконференцзв'язку у територіальних органах ПФУ. Онлайн-верифікація може бути здійснена за допомогою сервісу електронного підпису «Дія.Підпис» або електронного порталу ПФУ.

Для пенсіонерів, які мешкають за межами України, верифікацію можна було пройти онлайн чи через українські дипломатичні установи за кордоном. Отриману документацію необхідно передати до відповідного територіального органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку.

Пенсіонери, що належать до зазначеної категорії, повинні забезпечити завершення процесу ідентифікації у встановлений термін, щоб уникнути перерви у виплаті пенсійних виплат.

Нагадаємо, пенсіонерам дали лише 10 днів: якщо не зробити, то частину пенсії буде втрачено

Раніше «Українці» писали, березень уже позаду: Пенсійний фонд зробив важливу заяву – стосується пенсії та субсидії

Як повідомляли «Українці», цього ще не вистачало: багато пенсіонерів можуть залишитися без виплат