Радянські автобуси з їх виразними округлими формами та унікальними особливостями, такими як керма, обгорнуті пластиковою стрічкою, займають ностальгічне місце у пам'яті багатьох людей. Однак мало хто розуміє, що ця характерна модифікація мала мало спільного із заводськими специфікаціями, а скоріше з винахідливістю водіїв.

Спочатку керма автобусів типу ЛіАЗів та ПАЗів були «голими», тонкими і нічим не примітними. Проте водії взяли справу у свої руки та модифікували кермові колеса, використовуючи будь-які матеріали, які були у їхньому розпорядженні.

Молдинг
Молдинг

Незвичайне «прокачування» керма часто виглядало, як алюмінієвий молдинг або окантовка, які використовувалися для зовнішнього та внутрішнього оздоблення автобусів.

Ці молдинги, виготовлені з металу і закріплені шурупами, іноді постачали пластикові вставки, але найчастіше залишалися «голими». Саме ці пластикові вставки перепрофілювали для прикраси керма.

Молдинг
Салон авто

Обгортаючи кермо пластиковою стрічкою, водії прагнули зробити його більш чіпким та зручним, запобігаючи прослизу. Незважаючи на схильність водіїв до такої модифікації, виробники не доклали жодних зусиль, надавши водіям шукати власні рішення.

Нагадаємо, їх намагаються відразу позбутися: названі найненадійніші автомобілі, які краще не купувати

Раніше "Українці" писали, готуйте кругленьку суму: який податок українцям доведеться заплатити за свої машини

Як повідомляли «Українці», як дізнатися, що у машини скручено пробіг: ці хитрощі не дадуть вас обдурити