Кожна господиня знає, що перець, вирощений на власному городі або тепличці, є смачнішим і кориснішим. Крім того, з нинішніми цінами проростити розсаду та виростити власні овочі - суттєва економія для сімейного бюджету. Однак слід дотримуватися певних правил при вирощуванні болгарського перцю і особливо дати пересадки розсади в ґрунт.

Мало хто про це знає, але батьківщиною солодкого болгарського перцю є Центральна Америка. Саме тому найбільше видів перцю виростають у тропіках обох півкуль, але більше у тропічній Америці та в мусонних областях Східної Азії.

Щодо України, то приблизно 25% всього перцю вирощується в Херсонській області, але решту врожаю отримують завдяки фермерам Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Тернопільської та Закарпатської областей.

Вся справа в тому, що цей овоч комфортно почувається в теплому і світлому місці, яке захищене від вітру.

Щоб пересадити розсаду солодкого перцю у відкритий ґрунт, потрібно дочекатися, коли мине загроза заморозків, у тому числі й нічних, а середньодобова температура повітря сягне +13-15 градусів. Це на практиці – середина-кінець травня, але краще орієнтуватися за погодою, а не за календарем.

До речі, обов'язковою умовою висадки є не тільки підходяща температура повітря, а й температура ґрунту. Грунт повинен бути прогрітий як мінімум до 10 градусів.

Варто також запам'ятати, що для посадки солодкого перцю підходить найкраще чорнозем із хорошою здатністю зберігати вологу. А ось на важких глинистих та піщаних ґрунтах перець росте повільно і хворіє в спеку. Добре підійде ділянка, на якій до цього садили цибулю, огірки, помідори, баклажани, картоплю.

Ґрунт для болгарського перцю
Ґрунт для болгарського перцю

Читайте також:

Кущі будуть ломитися від плодів: чим підгодувати болгарський перець, щоб він ріс солодким та м'ясистим

Ви зіпсуєте весь урожай солодкого перцю: що в жодному разі не повинно рости з ним по сусідству

Урожай огірків буде солодким та соковитим: на якій відстані садити популярний овоч