Садівники зі стажем знають, що правильна відстань має вирішальне значення для одержання гарного врожаю огірків. Так, вони розповіли, чому не варто економити на просторі під час посадки цього овочу.

Справа в тому, що огірки, посаджені надто близько один до одного, конкуруватимуть за поживні речовини у ґрунті. Недостатній доступ до поживних речовин може призвести до затримки росту та поганого розвитку плодів.

Щільна посадка може призвести до перенаселення, що погіршить циркуляцію повітря навколо рослин. Погана циркуляція повітря створює сприятливе середовище у розвиток грибкових захворювань.

Також переповнені рослини огірків будуть конкурувати за сонячне світло, воду та поживні речовини, змушуючи їх розтягуватися у пошуках ресурсів. Це може призвести до появи довгоногих, слабких рослин, більш сприйнятливих до шкідників та хвороб.

Урожай огірків
Урожай огірків

Як кажуть агрономи, правильна відстань дозволяє кожній рослині огірка розвинути сильну кореневу систему і рясні листки, що призводить до більш здорових рослин і вищих урожаїв.

При горизонтальній посадці рослини розташовуйте у шаховому порядку з відстанню між лунками до 60-70 сантиметрів. Така відстань забезпечує достатньо місця для поширення рослин та доступу до поживних речовин без перенаселеності.

Також при вертикальній посадці витримуйте відстань 20-30 см між окремими кущами огірків та 50 см між рядами. Вертикальна посадка максимізує ефективність використання простору, забезпечуючи достатній приплив повітря та доступ сонячного світла для кожної рослини.

Нагадаємо, як правильно підгодувати полуницю, щоб вона виросла запашною та солодкою: важливі поради

Раніше «Українці» писали, якою квіткою засадити город, щоб отримати царський урожай: вам позаздрять навіть професіонали

Як повідомляли «Українці», підготуйте ґрунт уже зараз: що потрібно зробити, щоб морква росла рівною та солодкою