Часник потребує не тільки регулярного прополювання і поливу, а й підгодівлі. Вся річ у тому, що з активному поливі вимиваються азотисті речовини, такі необхідні формування великих головок часнику.

І справді, кожен українець знає, що часник – не примхлива рослина, за що й подобається більшості городників та садівників. Однак, якщо проігнорувати ознаки нестачі корисних речовин у культури, великий урожай можна не розраховувати.

Перше підживлення часнику слід проводити, коли на ньому з'явиться 3–5 справжніх листків, що зазвичай відбувається на початку квітня.

Підгодовувати цю культуру весною потрібно в першу чергу для поліпшення її смакових якостей. Адже саме за своєрідний різкий аромат та особливий смак – ця рослина так цінується у багатьох кухнях світу.

Вирощування часнику
Вирощування часнику

Отже, насамперед потрібно полити часник водою з йодом - розчиніть 20 крапель йоду в кожних 5 л води. Грунтовий грунт, зволожений розчином йоду, збагачується і менш схильний до зараження грибковими інфекціями, що переходять на рослини.

А ось для першого підживлення використовується аміачна селітра та сульфат магнію. Ці добрива містять азот, магній та сірку, які необхідні для росту листя та розвитку кореневої системи.

Так, розчиніть 20 г аміачної селітри та 20 г сульфату магнію в 10 літрах води і полийте цим розчином часник.

Які добрива ще підходять для вирощування часнику озимого:

  • розчином компосту або біогумусу у воді - розмішуйте 1:10;
  • карбамідом (у відрі з водою розлучається 1 ст. л.);
  • водним розчином нашатирю (на 10 л розведіть 1 ст. л.);
  • нітроамофоскою (на відро достатньо 2 ст. л.).

Ознаки "голодування" часнику:

  • передчасне пересихання кінчиків пір'я говорить про нестачу азоту, у цій ситуації допоможе карбамід або аміачна селітра;
  • блідо-зелене забарвлення листя сигналізує про нестачу калію. Тут виручить підживлення деревною золою;
  • пожовтіння більшої частини листя означає, що підвищена кислотність ґрунту. Необхідна нейтралізація до прийнятного рівня за допомогою доломітової муки або дрібної фракції вапняку – їх посипають між рядами посадок.

Після весняного підживлення наступну обробку потрібно проводити наприкінці червня. Якщо є бажання отримати врожай із великими, добре сформованими цибулинами часнику, необхідно внести потрібні для цієї речовини — і це знову фосфор (варіант із суперфосфатом чи інші суміші). До них додається зола - на 10 л розчину потрібно 200 г.

Читайте також:

Мешканців села попередили про захмарні штрафи: будьте готові до неприємностей

Розсада перцю буде здоровою та міцною: дуже простий, але ефективний спосіб для рясного врожаю

Царський урожай своїми руками: коли і як саджати картоплю, щоб вона виросла великою, смачною та корисною