Посадка картоплі за місячним календарем може бути корисною стратегією отримання максимального врожаю. Так, досвідчені дачники дали кілька додаткових порад для покращення результатів.

По-перше, переконайтеся, що грунт добре дренований і багатий на поживні речовини. Додайте компост або гній, що добре перепрів, щоб поліпшити родючість і структуру.

Вибирайте сорти картоплі, які добре підходять для вашого клімату та регіону. Регіональні сорти часто більш стійкі до місцевих умов та шкідників.

Також перед посадкою розгляньте можливість прорізування чи пророщування. Для цього перед посадкою помістіть картоплю у прохолодне та світле місце на кілька тижнів. Це може допомогти прискорити зростання та підвищити врожайність.

Обов'язково садіть картоплю на глибину близько 10 см, щоб захистити її від морозу та забезпечити достатньо місця для розвитку. Переконайтеся, що очі або паростки звернені вгору.

Розташовуйте рослини картоплі рядами на відстані приблизно 30-45 см один від одного, а ряди розташовуйте на відстані приблизно 60-75 см. Це дозволить рослинам рости, не тіснячи один одного і не конкуруючи за поживні речовини.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Крім того, забезпечте постійну вологість рослин, особливо в періоди посушливої ​​погоди. Уникайте надмірного поливу, оскільки це може призвести до гниття. Крім того, протягом усього вегетаційного періоду удобрюйте картоплю збалансованим добривом або компостним чаєм, щоб сприяти здоровому зростанню.

Тримайте грядку вільною від бур'янів, які можуть конкурувати з рослинами за поживні речовини та воду. Слідкуйте за шкідниками, такими як картопляні жуки, та за необхідності застосовуйте відповідні заходи боротьби.

А головне – саджайте врожай у сприятливі місячні фази. Завдяки цьому ви зможете підвищити ймовірність успішного збирання.

Згідно з місячним календарем, найсприятливіші дні для посадки картоплі у квітні 2024 року – це 11, 16 та 25 числа.

Також добрими днями вважаються 2, 3, 6, 10, 12–14, 17–19, 21–24, 29 та 30 квітня.

Нагадаємо, перець виросте великий і красивий: секрети підживлення розсади навесні

Раніше «Українці» писали, старовинна хитрість: якими квітами засіяти город, щоб урожай овочів зріс удвічі

Як повідомляли «Українці», як позбутися жучків у крупах: секрет, який вам точно допоможе