Багато садівників вважають за краще збирати і зберігати яєчну шкаралупу, а не викидати її, усвідомлюючи її потенційну корисність у саду. Справа в тому, що вона може служити декільком цілям: від боротьби зі шкідниками до використання як натуральне добриво.

Одним із найпоширеніших способів використання яєчної шкаралупи в саду є захист від черевоногих молюсків та равликів, які можуть пошкодити врожай. Гострі краї подрібненої яєчної шкаралупи відлякують їх, допомагаючи захистити грядки.

Крім того, яєчна шкаралупа багата на кальцій, що робить її цінним добривом для багатьох рослин. Подрібнюючи і зашпаровуючи її в грунт або поміщаючи прямо в посадкові ями, садівники можуть забезпечити природне джерело кальцію для своїх культур. Такі рослини, як полуниця, огірки, буряк, горох, кабачки та квасоля, можуть отримати користь від цього.

Яйця: скрін з відео
Яйця: скрін з відео

Однак важливо відзначити, що не всі рослини добре почуваються при добривах яєчною шкаралупою. Вміст кальцію в ній може впливати на кислотність ґрунту, роблячи його менш кислим. Це може бути шкідливо для деяких рослин, які віддають перевагу кислим ґрунтовим умовам. До рослин, на які може негативно вплинути добрива з яєчної шкаралупи, відносяться гортензії, гвоздики, аґрус, журавлина, рододендрони, фіалки, чорниця, щавель та базилік.

Хоча шкаралупа може бути корисним доповненням до саду, садівникам важливо враховувати конкретні потреби рослин.

Нагадаємо, виростуть під два метри: що потрібно зробити у квітні з гладіолусами для їхнього пишного цвітіння

Раніше «Українці» писали, царський урожай своїми руками: коли і як садити картоплю, щоб вона виросла великою, смачною та корисною

Як повідомляли «Українці», хитрість, яка вас здивує: як швидко почистити картоплю, не користуючись навіть ножем