При прийнятті рішення про те, де вирощувати баклажани, слід враховувати кілька факторів, у тому числі чутливість рослини як до спеки, так і до холоду. Садівники зі стажем назвали деякі рекомендації, що ґрунтуються на порадах експертів.

Хоча баклажани є теплолюбними рослинами, вони погано переносять дуже високі температури вище +32 градусів за Цельсієм. У регіонах зі спекотним кліматом, наприклад на півдні України, баклажани краще садити у відкритий ґрунт, де температура помірна.

Навпаки, жителі північних регіонів можуть мати проблеми з вирощуванням на відкритому повітрі через нижчі температури. У таких місцях теплиця може забезпечити тепло, необхідне успішного зростання. Однак бажано урізноманітнити вирощування, посадивши баклажани та на відкритому повітрі.

Баклажани
Баклажани

Для садівників регіонів зі змінним кліматом компромісним рішенням є посадка, як у відкритому грунті, так і в тепличних умовах. Такий підхід забезпечує гнучкість та знижує ризик поганої врожайності через несприятливі погодні умови.

Інша альтернатива - посадити овоч на піднятих грядках, доповнених захисними матеріалами, такими як спанбонд. Цей метод забезпечує ізоляцію як від надмірної спеки, так і від холоду, допомагаючи підтримувати оптимальні умови росту рослин.

Нагадаємо, хитрість, яка вас здивує: як швидко почистити картоплю, не користуючись навіть ножем

Раніше «Українці» писали, ранній кріп виросте ароматним та пухнастим: коли його потрібно висаджувати у відкритий ґрунт

Як повідомляли «Українці», кущі троянд доведеться зрізати і спалити: через які весняні помилки ви занапастите свої квіти