Дуже важливо розуміти, що хоч деревна зола може бути корисним добривом для багатьох садових рослин, вона підходить далеко не для всіх.

Фахівці назвали список рослин, яким слід уникати деревної золи, та запобіжні заходи, яких слід дотримуватися при її використанні.

Рослини, чутливі до лужного ґрунту:

Кавуни, редиска і щавель віддають перевагу кислому ґрунтовому середовищу, а внесення деревної золи дозволяє знизити кислотність ґрунту, що може негативно вплинути на ці рослини.

У той же час кавуни можуть бути схильні до займання, якщо їх годувати розчином золи, а редис може дати дуже велику зелень, але недорозвинені коренеплоди. Листя щавлю може стати млявим і втратити аромат, коли кислотність грунту знижується за рахунок золи.

Квіти, що віддають перевагу кислому або нейтральному грунту:

Варто зазначити, що деякі квіти, такі як камелія, гортензія, календула, лаванда та примула, добре ростуть у кислих чи нейтральних ґрунтових умовах.

цвітучий город
цвітучий город

Використання деревної золи як добрива для цих квітів може змінити pH грунту, що призведе до несприятливого впливу.

Уникайте змішування з азотними добривами:

Агрономи запевняють, що золу не можна змішувати з азотними добривами, такими як аміачна селітра, амофоска або сульфат амонію. У поєднанні золу та азотні добрива можуть вступити в реакцію з виділенням газоподібного аміаку, що може призвести до втрати поживних речовин та завдати шкоди рослинам.

Крім того, деревна зола погано взаємодіє з азотно-фосфорними добривами, знижуючи їхню ефективність.

Загалом, рекомендується уникати використання деревної золи у поєднанні з іншими мінеральними добривами, щоб запобігти побічним реакціям та забезпечити здоров'я рослин.

Нагадаємо, найкращий час для посадки півонії: зростатимуть пишними і довго простоять

Раніше «Українці» писали, ви зіпсуєте весь урожай: що категорично не можна робити під час посадки редиски

Як повідомляли «Українці», царський урожай вам забезпечений: проста хитрість за копійки позбавить шкідників на городі