Садівники зі стажем знають, що правильна посадка півонії має важливе значення для забезпечення їх здорового росту та рясного цвітіння. Вона дала цінні рекомендації, які допоможуть ефективно посадити ці гарні квіти.

Хоча осінь - ідеальний час для посадки півонії, при необхідності їх можна садити і навесні. Однак дуже важливо уникати надто пізньої весняної посадки, оскільки тепла погода може призвести до того, що коріння дасть надземні пагони до того, як відбудеться правильне вкорінення.

Фахівці кажуть, що оптимальна температура ґрунту для посадки – трохи прохолодна, від 2 до 7 градусів Цельсія.

Обов'язково вибирайте здорові саджанці півонії з великими кореневищами, без гнилі, плісняви ​​та деформацій. Вони мають бути міцними і сильними, без млявих і вузлуватих наростів. Шукайте саджанці з безліччю червоних або білих бутонів, що вказує на їхню силу та потенціал до цвітіння.

Купуючи їх, ви можете оцінити їхню якість, досліджуючи коріння. Зануріть кореневище у воду та огляньте місце зрізу. Матовий вигляд вказує на здоровий саджанець, а закритий або слизовий зріз вказує на ознаки гнилі, навіть якщо вони ще не помітні.

Півонії
Півонії

Крім цього, садіть півонії на правильну глибину, зазвичай приблизно на 5 сантиметрів нижче поверхні ґрунту. Переконайтеся, що очі (бруньки) на коренях півонії розташовані не глибше 2 дюймів, щоб забезпечити правильну появу та цвітіння.

Також залишайте достатньо місця для їхнього зрілого розміру та зростання. Зазвичай півонії слід розташовувати на відстані від 60 до 120 сантиметрів один від одного, щоб запобігти скупченості та конкуренції за поживні речовини.

Ретельно підготуйте місце для посадки, розпушивши грунт і додавши органічні речовини, такі як компост або гній, що добре перепрів, для поліпшення дренажу і родючості. Півонії добре ростуть у добре дренованому грунті з нейтральним pH.

Після виконаних дій добре полийте квіти, щоб грунт навколо коріння осів. Нанесіть шар мульчі, наприклад подрібненої кори або компосту, навколо основи рослини, щоб зберегти вологу та придушити ріст бур'янів.

Нагадаємо, чим удобрювати троянди навесні: виростуть пишними, високими та здоровими

Раніше «Українці» писали, новий спосіб виростити королівський урожай полуниці: революційний лайфхак із ПВХ трубою

Як повідомляли «Українці», коли треба садити цибулю навесні: головні секрети, щоб урожай був царським