Дзеркала у всіх культурах світу наділяються надприродними властивостями. Ще б пак, вважалося, що з їхньою допомогою можна побачити майбутнє, приворожити, навести псування і відкрити коридор у світ мертвих. Більше того, за старих часів дзеркала порівнювали навіть з "очима диявола". Не дивно, що з дзеркалами пов'язано безліч ворожінь, забобонів та прикмет, і всі вони вказують на те, що дзеркало має сильне енергетичне поле.

Вночі

Одна з найпоширеніших ознак пов'язана з тим, що не можна дивитися в дзеркало вночі. За переказами, якщо ви подивіться в дзеркало в темряві, побачите власний відбитий образ у супроводі привидів або злих духів.

Крім того, вважається, що дзеркала є порталами у паралельний світ.

Не можна дивитися в дзеркало, коли плачеш

Ще одна прикмета каже, що дуже небезпечно біля дзеркала плакати. Виявляється, людина, що плаче, може проплакати своє щастя дзеркалу. А ще цей предмет інтер'єру може забрати у людини здоров'я та життєву силу, адже під час плачу кожен з нас уразливий. Жінка, що плаче перед дзеркалом, може слізьми змити свою красу.

Перед сном

На думку деяких людей, це може призвести до того, що ви бачитимете погані сни.

Це з тим, що дзеркало може притягувати негативну енергетику, яка обов'язково позначиться на емоційному стані.

Не можна дивитись у дзеркало під час їжі

За прикметою, їсти перед дзеркалом не можна, оскільки можна "з'їсти" свою пам'ять та щастя, а дівчина може "з'їсти" красу.

Є у цієї заборони і наукове тлумачення – якщо відволікатися під час їжі на щось інше, то можна втратити контроль над апетитом та переїсти.

Не можна дивитися у розбите дзеркало

Ушкоджена дзеркальна поверхня обіцяє безліч хвороб та неприємностей. У розбитому дзеркалі наше зображення поділяється на кілька частин, тому багато хто вірить, що розбите дзеркало може зруйнувати долю та плани людини. Також у народі кажуть, що, поглянувши на розбите дзеркало, можна прискорити свою старість або навіть позбавити себе років життя.

На похоронах

На похороні всі дзеркальні поверхні закривають невипадково. Виявляється, що у цей день можна побачити покійного чи нечисту силу у відбитку.

Існує забобон, що якщо покійний побачить себе в дзеркалі, то назавжди опиниться там і не даватиме спокійно жити своїм рідним. Також деякі люди вірять, що таким чином душа покійного може забрати з собою когось із рідних.

Читайте також: