Усі чудово знають, що цибуля є основним інгредієнтом на кожній кухні, її цінують не лише за смак, а й за численні переваги для здоров'я.

Навесні багато садівників вважають за краще садити цибулю разом з іншими овочами, дотримуючись кількох ключових правил, щоб забезпечити успішний урожай.

Терміни та підготовка:

Садити цибулю найкраще, коли температура ґрунту досягає 10-12 градусів за Цельсієм, зазвичай приблизно на початку квітня. Виберіть сонячну ділянку в саду і підготуйте грунт, скопавши його та додавши органічні речовини, такі як гній або компост. Також городники додатково удобрюють калієм та фосфором, використовуючи по 30 грамів на квадратний метр.

Сівообмін:

Щоб зберегти здоров'я ґрунту та запобігти хворобам, рекомендується чергувати посіви цибулі та уникати послідовної посадки їх в тому самому місці. Розгляньте можливість посадки цибулі на грядках, де раніше зростала картопля, помідори чи дині.

Урожай цибулі
Урожай цибулі

Важливо розуміти, що різні сорти цибулі мають різний час дозрівання: від 90 до 120 днів. Вибирайте сорти, виходячи з бажаних термінів збирання врожаю та кулінарних уподобань.

Техніка посадки:

Посадіть овоч, проробивши в грунті лунки глибиною приблизно 2-3 сантиметри і розташуйте їх на відстані 10 сантиметрів один від одного. Помістіть цибулини в лунки і акуратно втисніть їх у ґрунт, щоб закріпити та накрийте.

Догляд та обслуговування:

Обов'язково забезпечте регулярний полив, щоб ґрунт залишався постійно вологим, і своєчасно видаляйте будь-які бур'яни, які можуть конкурувати з рослинами цибулі за поживні речовини.

Хоча додаткові добрива можуть і не знадобитися, стежте за зростанням та розгляньте можливість внесення гною або мінеральних добрив, якщо врожай виявиться слабким.

Нагадаємо, неземний урожай вам забезпечений: що потрібно посадити поряд із полуницею – ви будете в захваті

Раніше «Українці» писали, як правильно саджати та вирощувати редиску: розкішний урожай можна збирати кілька разів на рік

Як повідомляли «Українці», чим удобрити троянди навесні, щоб вони гарно цвіли та довго стояли: будуть пишні, як ніколи