Ніхто не заперечуватиме, що сьогодні все частіше можна помітити в міських квартирах ємності зі свіжою зеленню: цибулею, петрушкою, кропом. При цьому найкраще на підвіконні ростуть листові салати. Ще б пак, вони добре адаптуються в прохолодному приміщенні при штучному освітленні і не вимагають глибоких ємностей з ґрунтом.

І справді, навіть новачки в городній справі можуть виростити салат на підвіконні. При цьому найкращий вибір для початку – листові сорти салату, наприклад, крес-салат. Їх легко доглядати, а першого врожаю можна очікувати через два-три тижні. Інші популярні сорти для домашнього вирощування - латук, романо, айсберг та рукола.

Якщо не знаєтеся на сортах - просто купіть будь-який ранньостиглий салат.

Підберіть ємність для насіння - це можуть бути окремі пластикові стаканчики, торф'яні горщики, контейнери або ящики.

На дно контейнера викладіть дрібні камінчики або гальку – це буде дренаж.

У ємність насипте спеціальний субстрат для салату з агромагазину або звичайний садовий ґрунт. Наповніть ємність землі на 2/3 об'єму.

Якщо вирощує салат в окремих стаканчиках, то викладіть по одному насіння на склянку. У великій шухляді зробіть борозни з шириною 15 см між ними і посадіть насіння на відстані 5 см один від одного. Насіння злегка присипте землею і обережно притисніть ґрунт руками.

Грунт із насінням обприсніть з пульверизатора.

Накрийте плівкою контейнери, щоб під нею зберігалася волога. Між землею та плівкою має бути вільний простір, інакше паростки заборонять. Залишіть салат на 3-4 дні під плівкою.

Щодня знімайте плівку на півгодини, щоб насіння "дихало".

За кілька днів з'являться перші паростки. На цьому етапі приберіть плівку і обірвіть зайві паростки, якщо вони ростуть надто близько. Зайві паростки можна пересадити в окремі ємності – вони добре приживуться.

Після цього поставте салат у сонячне місце та поливайте 2-3 рази на тиждень. Також обприскуйте листочки пульверизатором. За 2 місяці можна буде зібрати врожай.

Нагадаємо, як виростити ранні огірки без теплиці: урожай буде хрустким та солодким

Раніше «Українці» писали, ваш город захопить будь-кого: як швидко і правильно виростити пишний кріп і петрушку

Як повідомляли «Українці», ціни на найпопулярніші продукти змінилися: що потрібно враховувати під час походу до супермаркету