Багато городників намагаються виростити великі помідори на своїх дачних ділянках. Ось лише одного бажання буває, як правило, мало. Так, всі городники повинні знати, що однією з основних причин малих плодів помідорів - це велика кількість пасинків, слабка освітленість, нестача калію (а також азоту чи фосфору) та велика різниця денних та нічних температур. Ось і виходить, що виростити великі помідори на високорослих помідорах можна завдяки двом простим діям.

Так, однією з важливих процедур у догляді за томатами, яка завжди позитивно позначається на врожайності, є прищипування верхівок. Це роблять для того, щоб томати припинили своє зростання, а всі сили віддали на дозрівання помідорів на кущі - плоди збільшуватимуться в розмірах і наливатимуться.

Як правильно видаляти точку зростання у томатів

Вищипуємо верхні листочки нігтями або відрізаємо ножицями. Видаляємо пензлі, які не встигнуть визріти. Краще це робити вранці, щоб місце зрізу затяглося.

Скільки кистей залишати на кущі

Чим плоди більші, тим менше кистей ми повинні залишити і тим раніше видалити точку зростання. Так, якщо помідори ростуть із кулак, то краще залишити від 4 до 5 кистей на кущі.

Якщо це високорослі у теплиці, то залишаємо більше – до 7-8 кистей. Але краще не скупитися. Якщо бачите, що не всі залишені після прищипки помідори визріють, видаляють пензлі навіть із зав'язями.

Друга дія: підживіть калійним добривом

Вам знадобиться органо-мінеральне добриво з формулою 5/10/15. Де 5 – азоту, 10 – фосфору, 15 – калію.

Калій працює як прискорювач органічної складової з листя в плоди.

Розчиніть 25 мл концентрованого добрива в 10 літрах води та поливайте близько 1,5 літра під кожен кущ.

Нагадаємо, як виростити ранні огірки без теплиці: урожай буде хрустким та солодким

Раніше «Українці» писали, ваш город захопить будь-кого: як швидко і правильно виростити пишний кріп і петрушку

Як повідомляли «Українці», ціни на найпопулярніші продукти змінилися: що потрібно враховувати під час походу до супермаркету