Садівники зі стажем підкреслюють важливість стратегічної посадки, коли справа доходить до вирощування полуниці. Це пов'язано з тим, що деякі рослини можуть як посилювати, так і перешкоджати її росту та продуктивності.

Досвідчені городники розповіли, що слід враховувати при виборі рослин-компаньйонів для полуниці:

Такі рослини, як цибуля та часник, є корисними сусідами для полуниці через їхню здатність відлякувати шкідників сильним ароматом.

Також такі трави, як базилік, коріандр, чебрець, аніс і естрагон, також є ефективним засобом відлякування шкідників і борцями з хворобами, якщо їх посадити поруч із полуницею.

Повідомляється, що чорнобривці теж ефективно захищають ягоду від шкідливих комах.

Однак є певні рослини, яких не потрібно садити як сусіди полуниці:

Уникайте посадки поруч із полуницею бобових, оскільки вони можуть підвищити кислотність грунту та зростання бур'янів, незважаючи на їхню здатність збагачувати азотом та покращувати його текстуру.

Урожай полуниці
Урожай полуниці

Крім цього, картопля, помідори, перець, баклажани та огірки вважаються небажаними сусідами для полуниці. Це тому, що вони можуть знизити врожайність і зробити рослини сприйнятливими до хвороб.

Садівники запевняють, що топінамбур виснажує ґрунт, що робить його непридатним компаньйоном для полуниці. Крім того, соняшник виділяє токсичні речовини, які можуть негативно вплинути на зростання ягоди.

Ще настійно не рекомендується садити капусту і малину поруч із полуницею, тому що їх близькість може заважати зростанню та врожайності один одного.

І краще не саджати полуницю поруч із березами, тому що вони можуть конкурувати за поживні речовини ягоди.

Нагадаємо, помідори та перець виростуть як на підбір: лише два дешеві компоненти подарують урожай мрії

Раніше «Українці» писали, як виростити ранні огірки без теплиці: урожай буде хрустким та солодким

Як повідомляли «Українці», ваш город захопить будь-кого: як швидко і правильно виростити пишний кріп і петрушку