Визначення того, коли час міняти моторне масло, є найважливішим завданням кожного водія. Як кажуть фахівці та досвідчені працівники СТО, відповідь залежить від різних факторів, насамперед від умов експлуатації авто.

Повідомляється, що моторне масло з часом псується через окислення, перегрівання, охолодження та накопичення забруднень, а швидкість деградації варіюється в залежності від конкретної машини, її стану та умов експлуатації.

Експерти зазначають, що такі фактори, як часта їзда містом, тривала робота на холостому ході в пробках та короткі поїздки, можуть прискорити деградацію масла.

За таких обставин мастило контактує з незгорілими залишками палива та газами, що призводить до швидкого зношування. Отже, дуже важливо стежити за станом та дотримуватися рекомендованих графіків технічного обслуговування.

Також для транспортних засобів з невеликим річним пробігом, наприклад, що використовуються для періодичних поїздок, підходить календарний підхід. Щорічна заміна масла, незалежно від пробігу, забезпечує оптимальне мастило та роботу двигуна.

Двигун: скрін з відео
Двигун: скрін з відео

Для авто, які найчастіше використовуються в міських умовах, де середні швидкості нижчі та відстань менші, розподіл показань одометра на два може дати більш точну оцінку інтервалів заміни мастила.

Крім того, встановлення лічильника мотогодин може допомогти відстежувати використання і визначати необхідність заміни масла на основі відпрацьованих годин двигуна.

Крім цього, інші параметри, які слід враховувати, включають витрати пального та фізичний стан масла. Відстеження витрат палива може бути непрямим індикатором. Контроль зовнішнього вигляду та консистенції мастила за допомогою щупа також може виявити ознаки погіршення якості.

Важливо відмітити, що регулярна заміна масла, заснована на сукупності факторів, забезпечує оптимальну роботу двигуна та мінімізує ризик дорогого ремонту у майбутньому.

Нагадаємо, поліція відкрила "полювання" на водіїв: запроваджено нові способи "вилову" порушників

Раніше «Українці» писали, чому троїть двигун автомобіля та що робити у такому разі: важливо знати кожному водієві

Як повідомляли «Українці», в Україну вривається справжнє літо: скоро просмажить до +25