В Україні впроваджується нова система встановлення даних про водіїв, які порушують правила дорожнього руху через реєстри Податкової служби, Демографічного регістру та Єдиної інформаційної бази даних про вимушених переселенців. Законопроект №11023, зареєстрований у Верховній Раді, спрямований на вдосконалення цієї процедури.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, відомості про порушення правил дорожнього руху, що фіксуються в автоматичному режимі, наразі отримують з Єдиного державного реєстру транспортних засобів та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, індивідуальних підприємців та громадських організацій.

Однак найчастіше інформації для встановлення особи злочинців недостатньо, особливо у разі внутрішньо переміщених осіб, місцезнаходження яких може бути невідомим.

Законопроект №11023 передбачає використання реєстрів Податкової служби, Демографічного регістру та Єдиної інформаційної бази даних про вимушених переселенців для більш ефективного виявлення даних про порушників правил дорожнього руху.

Машини, дорога, ЦУМ, фото: ukrainci.com.ua
Машини, дорога, ЦУМ, фото: ukrainci.com.ua

Законопроект зареєстровано 19 лютого 2024 року та перебуває на розгляді Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради. Імовірність його схвалення висока, оскільки серйозних суперечок із цього питання у парламенті не передбачається.

Нагадуємо, що на дорогах України зараз працює 265 камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. З 1 березня 2024 року планується підключити ще 50 нових камер автофіксації, які стежитимуть за дотриманням швидкісного режиму. Дорожні камери були тимчасово відключені в лютому 2022 року з міркувань безпеки, але знову активовані в травні 2022 року.

Нагадаємо, чому троїть двигун автомобіля і що робити у такому разі: важливо знати кожному водієві

Раніше «Українці» писали, переселенці схрестили пальці: яким ВПО продовжать виплати у березні

Як повідомляли «Українці», дружбі кінець: Польща вирішила повністю "затягнути болти" Україні