Національний банк України (НБУ) оголосив про плани вивести з обігу деякі банкноти та монети, термін обміну яких призначено до 30 вересня.

Відповідну публікацію розмістили на порталі «today».

НБУ прагне вилучити застарілі готівку, включаючи банкноти та монети. Наголошується, що зберігання цих застарілих форм валюти не принесе великої цінності у майбутньому, тому рекомендується обміняти їх до закінчення встановленого терміну.

Важливо відзначити, що банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень, а також монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок, випущених до 2003 року, виводитимуться з обороту.

Українці можуть обміняти ці банкноти та монети у відділеннях НБУ, розташованих у різних містах України, включаючи Дніпро, Київ, Одесу, Львів, Хмельницький та Харків.

Старі гривні
Старі гривні

Крім того, послуги обміну надаватимуться у деяких відділеннях ПриватБанку, Ощадбанку, ПУМБ та Райффайзен Банку.

Обмін здійснюється кратно 10 копійкам, додаткових комісій за послугу обміну не стягується.

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестали прийматися до готівкового розрахунку з 1 жовтня 2019 року, після чого було виведено монети номіналом 25 копійок з 1 жовтня 2020 року.

Хоча вже було обміняно майже 220 мільйонів монет, у обігу все ще перебуває значна кількість застарілої валюти. У НБУ повідомляють, що в обігу залишається близько 1,5% від загальної кількості банкнот старого зразка, при цьому за період з 2020 до 2023 року було обмінено близько 400 тисяч купюр.

Нагадаємо, відріжуть, відберуть і заблокують: що можна втратити через борги з комуналки. Навіть пенсіонерів не помилують

Раніше «Українці» писали, це не жарт: пенсіонери отримають підвищені виплати у квітні у зв'язку із нововведеннями

Як повідомляли «Українці», обмінники перестали приймати ці купюри: що робити із "проблемними" банкнотами?