Українські служби обміну валюти більше не приймають деяких застарілих доларових купюр через відсутність оновлених функцій безпеки.

Зокрема, банкноти, випущені до 1996 року, стикаються з труднощами прийому, оскільки де вони відповідають стандартам пізніших доларових банкнот.

Хоча Національний банк України (НБУ), як і раніше, вважає старі банкноти дійсними, деякі обмінні пункти не наважуються їх приймати, особливо якщо банкнота пошкоджена або зношена.

Щоб вирішити цю проблему, банки можуть стягувати комісію або сприяти обміну цих застарілих банкнот через іноземний банк-кореспондент, хоч і з додатковою комісією.

Зазначається, що як альтернатива фізичні особи можуть використовувати термінали для обміну таких банкнот з можливістю створення віртуальної цифрової картки, якщо вони не мають пластикової.

Долар: скрін з відео
Долар: скрін з відео

Як пише "psm7", НБУ радить українцям звертати увагу на рік випуску при придбанні доларів, рекомендуючи уникати банкнот, випущених до 1996 року, щоб уникнути можливих ускладнень при обміні в майбутньому.

Важливо відмітити, що немає конкретних правил чи законів, які обмежують обмін старих банкнот. Проте діяльність операторів обміну валюти регулюється як НБУ, і внутрішніми нормативними актами окремих банків.

Внаслідок цього українцям рекомендується перевірити прийом певних банкнот у своєму банку або обмінному пункті, перш ніж намагатися обміняти їх.

Переважно оперативно вирішувати будь-які питання, ніж намагатися обміняти проблемну валюту, особливо якщо йдеться про старі банкноти.

Нагадаємо, в Україні ввели в обіг нову купюру: названо номінал

Раніше «Українці» писали, готуйте мішки для грошей: лише три знаки Зодіаку скоро зірвуть справжній куш

Як повідомляли «Українці», у березні зростуть не лише пенсії: ПФУ раптово здивував народ – буде ще одна індексація