Страйк польських фермерів на кордоні з Україною, що триває, посилюється, що призводить до значного збільшення часу очікування затриманих вантажівок, причому деякі затримки досягають місяця.

Очікується, що ця ситуація вплине на українську економіку, особливо з погляду логістики та цін на деякі товари. Асоціація рітейлерів України виділяє такі ключові моменти:

Українські перевізники змушені змінити свої регулярні маршрути через блокаду, вважаючи за краще подорожувати до ЄС через Угорщину чи Румунію. Ці зміни маршрутів призводять до затримок на 2-3 дні на кожну поїздку, що призводить до суттєвого збільшення логістичних витрат. В даний час кожен рейс коштує перевізникам додатково в 600-1000 євро.

Мережі, що спеціалізуються на імпорті овочів, фруктів, риби, круп та молочних продуктів, стикаються із серйозними проблемами. Транспортування таких продуктів, що швидко псуються, альтернативними маршрутами може поставити під загрозу належні умови зберігання, особливо щодо регулювання температури. Очікується, що ситуація вплине на ціни на цю продукцію всередині України.

Порушення регулярних маршрутів постачання призводить до браку необхідних комплектуючих, обладнання або упаковки, які підприємці зазвичай купують за кордоном.

Польща відвертається від України
Польща відвертається від України

Очікується, що цей фактор вплине на українські ринки та сприятиме зростанню вартості деяких товарів.

Рітейлери наголошують на нинішній хвилі неприйняття імпортної польської продукції в українському суспільстві. Ця відмова вважається формою протесту проти того, що дії польських підприємців сприймаються як несправедливі. Асоціація рітейлерів України наголошує, що цей емоційний вибір споживачів відображає щось більше, ніж просто економічне рішення, свідчивши про глибоке розчарування та заклик до поваги та розуміння.

"Цей емоційний вибір, зроблений споживачами, відображає більше, ніж просто економічне рішення; він виявляє глибоку розчарованість та заклик до поваги та розуміння", - зазначають в Асоціації рітейлерів України.

Підсумовуючи, можна сказати, що блокада польських фермерів впливає на різні аспекти української економіки: від збільшення витрат на логістику до потенційного підвищення цін на конкретні товари та зміни в поведінці споживачів щодо певних імпортних товарів.

Нагадаємо, що чекає на українців у Польщі: Дуда прийняв доленосне рішення

Раніше «Українці» писали, влада хоче запровадити нові податки просто для народу: готуйте останні копійки

Як повідомляли «Українці», переселенцям краще підготуватися: чимало ВПО залишаться без виплат