З січня деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні більше не отримуватимуть державних виплат, згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 11.07.2023 №709 «Про підтримку вимушених переселенців».

Зміни безпосередньо торкнуться осіб, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без поважних та документально підтверджених причин. Крім того, переселенці, які перебувають у висновку або засуджені за колабораціонізм, не матимуть права на отримання допомоги.

Наступні категорії вимушених переселенців більше не отримуватимуть виплати:

Особи, які придбали квартиру, будинок чи земельну ділянку вартістю понад 100 000 гривень, без урахування житла, придбаного за рахунок державного чи місцевого бюджету.

Особи, які придбали новий транспортний засіб протягом останніх 5 років, за винятком автомобілів, придбаних добровольцями та виділених для потреб Збройних Сил.

українські біженці, переселенці
українські біженці, переселенці

Ті, хто має власне житло площею понад 13,65 квадратних метрів на одного члена сім'ї в районах, де немає активних (можливих) бойових дій або де території не окуповані.

ВПО, які придбали іноземну валюту на загальну суму понад 100 000 гривень, за винятком валюти, одержаної від благодійних організацій або придбаних для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг, а також банківських металів.

Фізичні особи, які мають кошти на суму понад 100 000 гривень на депозитному банківському рахунку.

Ці заходи спрямовані на уточнення критеріїв надання державної підтримки ВПО та адресну допомогу тим, хто вважається таким, що найбільше потребує, з урахуванням різних факторів, таких як володіння власністю, фінансові ресурси та конкретні обставини.

Нагадаємо, буде ще важче: українців готують до дефіциту найважливіших продуктів

Раніше «Українці» писали, довгоочікувана індексація пенсій у березні: на скільки виростуть виплати – названо головні суми

Як повідомляли «Українці», українцям рекомендують не виходити на пенсію: що відбувається з головними виплатами