Кабінет міністрів та парламентські комітети України обговорюють план збільшення доходів бюджету на 0,5% ВВП для виконання вимог програми Міжнародного валютного фонду (МВФ).

План включає введення нових податків, таких як військовий збір у розмірі 0,1% з прибутку підприємств та приватних доходів, податок у розмірі 1,5% на вартість дорогоцінних металів, податок у розмірі 30% на вартість ювелірних виробів та податок у розмірі 10% на вартість дорогоцінних металів; вартість рухомого майна.

Проте навіть з урахуванням цих нових податків спостерігається дефіцит бюджету, оскільки бюджетний ефект оцінюється лише у 40 мільярдів гривень.

Щоб вирішити цю проблему, уряд розглядає можливість підвищення ставок ПДВ та військових зборів приблизно на 6-7% для отримання додаткових прибутків.

Податок: скрін з відео
Податок: скрін з відео

Ще один варіант – розширення можливостей ринку ОВДП, хоча його потенціал розглядається як обмежений через те, що економіка досягла межі кредитування уряду.

Потреба додаткових бюджетних коштів обумовлена ​​потребами оборонного сектора, що перевищують 400 мільярдів гривень, з урахуванням можливих пакетів допомоги з боку США та потенційних мобілізаційних зусиль.

"Один відсоток ставки ПДВ коштує бюджету 35 мільярдів гривень, а один відсоток військового збору - 27 мільярдів гривень. Ось і рахуйте, як ми можемо покрити наші потреби", - заявив співрозмовник ЕП у владі, причетний до пошуку додаткових джерел доходів бюджету.

Нагадаємо, пенсіонери втрачають свої виплати: у плачевній ситуації може виявитися будь-який

Раніше «Українці» писали, розпочнеться вже завтра: українців терміново попередили

Як повідомляли «Українці», хороша грошова допомога: хто може отримати 11 тисяч гривень