Ось і настав лютий, всі ми відійшли від новорічних свят, а значить можна на повну силу готуватися до того, що нас здеться у 2024 році.

Звичайно, всі українці очікують на перемогу нашої країни над російськими загарбниками, але також на нас чекають і зміни в цінах на продукти. До чого готуватися кожному з нас? Насамперед в Україні можуть змінитися ціни на базові продукти – гречку, борошно та хліб.

Хліб і борошно
Хліб і борошно

За оцінками Світлани Черемісіної, головної наукової співробітниці відділу ціноутворення та аграрного ринку національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", гречка може подешевшати ще на 5-7% до 25-27 грн. за кілограм. Подібне зниження цін на гречку пояснюється тим, що у 2023 році врожай цієї культури в Україні виявився рекордним – 207,5 тис. тонн.

За прогнозами Світлани Черемісіної, ціна на борошно залишатиметься стабільною в межах 15-17 грн за кілограм, а вартість інших видів круп – рису, пшона тощо. – може зазнати незначних коливань у межах 3-5%.

"Очікується подальше поступове зростання середньої ціни на хлібобулочні вироби в діапазоні 0,5-1% на місяць, - продовжує Світлана Черемісін. - За перше півріччя хліб пшеничний із борошна вищого ґатунку може коштувати 45-46 грн за кілограм, хліб пшеничний із борошна першого сорти подорожчає до 37-38 грн. за кілограм, хліб житній – до 39-40 грн. за кілограм, батон – до 25-26 грн. за 500 грамів" , - сказала експерт.

випічка хліба
випічка хліба

За прогнозними оцінками вчених Інституту аграрної економіки, помітні стрибки цін на крупи, борошно та хлібобулочні вироби найближчим півріччям не очікуються.

Нагадаємо, що ключові продукти в Україні стануть зовсім не по кишені: чи буде дефіцит?

Раніше ми повідомляли, що на вагу золота: найпопулярніша та найдоступніша продукція в Україні перетворюється на "скарб".