Експерти українського ринку не прогнозують подальшого зростання цін на деякі товари. Проте ціни на яловичину, свинину та птицю протягом минулого року послідовно демонстрували тенденцію до зростання.

За словами провідного наукового співробітника відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Наталії Копитець, з грудня 2022 по 2023 рік вартість цієї категорії товарів зросла на 37%, що є зростанням індексу на 5,7.

Помітне зростання цін спостерігалося на сало і свинину, причому їхнє зростання триває вже другий рік. Цю тенденцію пояснили воєнними діями на території України та скороченням пропозиції товарів на ринку.

Зміни цін на м'ясо протягом року включають:

Домашнє сало: зростання на 37% до 259 гривень за кілограм.

Сало солоне: зниження на 7% до 243,97 гривні за кілограм.

Свинина: зростання цін на 27,2%

Курка: зростання на 23,2% протягом року.

Гуляш та реберця (яловичина): зростання на 9,3%.

Зростання ціни куряче м'ясо пов'язані з зростанням попиту товар. Крім того, ціни на м'ясо у грудні зросли на 3%.

Прогноз на січень 2024 року передбачає, що роздрібні ціни на основні види м'яса – яловичину, свинину та птицю – залишаться на рівні грудня 2023 року з невеликими коливаннями по регіонах.

"У січні 2024 року роздрібні ціни на основні види м'яса - яловичина, свинина та м'ясо птиці - залишаться на рівні грудня 2023 року з незначним коливанням по регіонах", - йдеться на сайті «24tv».

Нагадаємо, цього ніяк не зупинити: ціни на основні продукти в Україні досягли європейського рівня

Раніше «Українці» повідомляли, новий гучний закон про мобілізацію: коли ухвалять доленосне рішення – заява від Міноборони

Як повідомляли «Українці», пенсіонерам гарантують виплатити по 10 пенсій відразу: хто може отримати надхмарну суму