Уряд України переглянув свій меморандум із МВФ, забезпечивши фінансову допомогу у розмірі 8 мільярдів доларів. Одним із пунктів угоди є зобов'язання підвищити тарифи на газ та електроенергію для населення.

У тексті документа, опублікованому на порталі МВФ, зазначено, коли ці зміни відбудуться, як повідомляє «4studio».

Пункт 74 меморандуму присвячений енергетичному сектору. У ньому наголошується, що енергетична галузь серйозно постраждала від російських атак, що призвело до втрат у тепловій та гідрогенерації. За оцінками українських чиновників, до весни 2024 року ці втрати становили 1 млрд доларів.

Серед запланованих заходів – підвищення тарифів на газ та світло, яке має бути реалізовано після війни. Хоча точну суму підвищення не вказано, у меморандумі запевняється, що певні категорії громадян нібито отримають захист.

У документі йдеться, що післявоєнна програма реформування енергетики вимагатиме, серед іншого, відновлення та посилення конкуренції на оптовому та роздрібному ринках газу. Щоб система була стійкою, знадобиться поступове підвищення тарифів на газ та електроенергію для покриття витрат поряд з виділенням адекватних та цільових ресурсів для захисту вразливих домогосподарств.

Комуналка: скрін з відео
Комуналка: скрін з відео

Рада директорів МВФ нещодавно схвалила четвертий перегляд Механізму розширеного фінансування (EFF) для України, в результаті якого буде виділено ще один транш у розмірі майже 2,2 мільярда доларів.

За словами члена парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка, це буде п'ятий транш програми, що стане рекордом для України, як мінімум, з початку 2000-х років.

Схвалення правлінням МВФ четвертого перегляду програми фінансування вказує на те, що Україна виконала всі кількісні критерії до кінця першого кварталу та всі структурні показники до кінця квітня 2024 року.

Нагадаємо, вводяться нові графіки відключення світла: у YASNO визначилися з чергами

Раніше «Українці» писали, тепер отримати соціальну допомогу буде набагато легше: як спростили українцям життя

Як повідомляли «Українці», тарифи на комуналку з 1 липня: скільки платитимемо за воду, світло та газ