Гендиректор «Ясно» Сергій Коваленко пояснив, як відбуватимуться відключення електроенергії та які фактори впливають на їхню тривалість та частоту, як повідомляє «znaj.ua».

За новими правилами кожен регіон України має розділити кінцевих споживачів на шість груп чи черг із приблизно однаковим рівнем споживання електроенергії. Це дозволяє Укренерго керувати та регулювати навантаження, подаючи команди на відключення однієї, двох чи трьох груп/черг залежно від поточної ситуації. Такий підхід забезпечує більш рівномірний розподіл відключень країною, знижуючи ризик тривалого відключення у певних районах.

Коваленко зазначив, що систему можна покращити, створивши більше черг, оскільки не у всіх регіонах групи правильно сформовані. Перший рівень справедливості передбачає розподіл обмежень між регіонами, які контролює Укренерго.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Другий рівень керується місцевими операторами розподільчої системи, які повинні дотримуватись встановлених графіків відключень.

Іноді виникають технічні труднощі із виконанням команд «Укренерго» на місці. Наприклад, автоматизація може дати збій, і знадобиться ручне вмикання/вимикання живлення. Крім того, обладнання на об'єкті може вийти з ладу через нерівномірне навантаження та частого перемикання.

Коваленко наголосив, що хоча поточний стан системи не є ідеальним, «Ясно» постійно аналізує роботу своїх та інших операторів для покращення сервісу для своїх клієнтів.

Нагадаємо, тарифи на комуналку з 1 липня: скільки платитимемо за воду, світло та газ

Раніше «Українці» писали, стосується всіх, хто має бойлер: ви можете добре заощадити на платіжках за світло

Як повідомляли «Українці», "майбутнього ми не маємо": Денис Шмигаль ввів у ступор народ – тарифи відлетять у космос