На думку аналітиків EastFruit, які спостерігають за торговельними майданчиками, ринок лохини в Україні набув активної фази. Як повідомляється, такий ранній початок сезону є незвичайним: він приносить як проблеми, так і можливості для виробників та трейдерів.

За минулий тиждень оптові ціни на лохини в Україні впали більш ніж удвічі. На торговій платформі EF, яка налічує понад 26 000 учасників із 50 країн, український ринок свіжої лохини був особливо активним. Ціни зазвичай варіювалися від 120 до 180 грн/кг залежно від обсягу та якості продукції.

«У 2023 році в цей час на ринку України тільки починали з’являтися перші партії лохини з невеликих теплиць, а оптової торгівлі ягодою місцевого виробництва ще не було. На ринку домінувала імпортна лохина за цінами 400 грн/кг і більше. Тому ціни на лохину наразі в рази нижчі, ніж у цей самий час минулого року», - заявив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО).

Експерт також зазначає, що попередній сезон розпочався з несприятливих новин для українських виробників лохини.

лохина
лохина

Він розповів, що в минулому сезоні, коли розпочався збір, ціни впали до 100-120 грн/кг, що стало шоком для аграріїв, особливо дрібних виробників. Проте до кінця сезону різке зниження виробництва чорниці у Перу викликало несподіване зростання цін, рятуючи сезон для українських фермерів.

Також учасники ринку очікують, що ціни на чорницю продовжать різке падіння цього тижня. Девальвація української валюти негативно вплине на доходи аграріїв, але може стимулювати експорт.

Експортери вже планують маршрути до ЄС, оминаючи Польщу, яка створює торговельні бар'єри для українських ягід. Крім того, українська чорниця незабаром може бути експортована на Близький Схід завдяки нещодавньому відновленню та інтенсифікації морських перевезень із чорноморських портів України.

Нагадаємо, в жодному разі не закривайте огірки та помідори такими кришками: тонкощі правильної консервації

Раніше «Українці» писали, що ключові продукти харчування накрило хвилею подорожчань: як змінилися ціни

Як повідомляли «Українці», так роблять просунуті господині: навіщо ставити склянку води із содою у холодильник