Українська зернова асоціація, яка представляє експортерів, що переробляють 90% зерна країни, розповсюдила заяву до депутатів Верховної Ради щодо пропонованого підвищення акцизів на дизпаливо та бензин.

Асоціація попереджає, що підвищення акцизів на пальне призведе до збільшення витрат на сільськогосподарський сектор. Сюди входить заправка комбайнів та тракторів під час збирання врожаю, що має вирішальне значення для продуктивності сільського господарства.

Укрзалізниця, державна залізнична компанія України, очікує збільшення вартості автомобільних перевезень та потенційного збільшення залізничних тарифів на вантажні перевезення. Це може ще більше підвищити вартість транспортування товарів, що вплине на весь ланцюжок постачання.

заправка, паливо, газ, бензин
заправка, паливо, газ, бензин

Вищі витрати на паливо посилять і так високі витрати малих і середніх підприємств, використовують генератори для електроенергії під час відключень. Це створює значний ризик для їхньої фінансової життєздатності, потенційно призводячи до неокупності діяльності та простоїв.

Асоціація прогнозує, що підвищення цін на пальне призведе до зростання інфляції, що призведе до підвищення цін на всі товари. Це особливо тривожно з огляду на те, що 67% українців нині живуть за межею бідності. Додаткова фінансова напруга через зростання цін на товари та комунальні послуги може посилити економічні труднощі для значної частини населення.

Скрін публікації в Telegram
Скрін публікації в Telegram

Нагадаємо, чекайте на "сюрпризи" в поштових скриньках до 1 липня: народ змусять сплатити ці податки

Раніше «Українці» писали, ціни на багатьох улюблений та корисний продукт стали "непідйомними": доведеться відмовитися

Як повідомляли «Українці», "це абсурд": все сильно подорожчає, від хліба до проїзду - на нас чекає потужний удар