Ми знаємо, що справжній грибний сезон починається ближче до осені, в часи дощів. Але, як виявляється, на полювання на гриби можна піти і в червні.

Так-так, якщо любите цим займатися, то сміливо беріть ніж, кошик і вперед, а ми розповімо вам, які гриби можна зібрати в перший місяць літа.

Курка з грибами, кадр з відео
Курка з грибами, кадр з відео

Білий гриб

Один із найцінніших і найпопулярніших грибів – білий гриб, або боровик. Його можна знайти із середини червня до кінця вересня. Білий гриб воліє рости в лісах, де ростуть ялинки, сосни, дуби та берези. Дізнатися його можна по масивній ніжці і великому капелюшку коричневого кольору. Боровик високо цінується за свої смакові якості та універсальність у кулінарії.

Подосиновики та підберезники

Подосиновики та підберезники також починають з'являтися в середині червня. Ці гриби часто зустрічаються у змішаних та листяних лісах. Подосиновик, як видно з назви, воліє рости під осиками, а підберезник – під березами. Вони відмінно підходять для приготування різноманітних страв від супів до смажених і тушкованих страв.

Лисички

Хоча пік зростання лисичок припадає на середину літа, за сприятливих умов їх можна знайти вже у червні. Лисички легко впізнавані за своїм яскраво-оранжевим забарвленням і лійкоподібним капелюшком. Ці гриби не тільки смачні, але й багаті на вітаміни, що робить їх улюбленим інгредієнтом у кухнях багатьох країн. Лисички можна смажити, тушкувати, маринувати та використовувати для приготування соусів.

Гриби, зображення з вільних джерел
Гриби, зображення з вільних джерел

Маховики та маслюки

Ще одні гриби, які можна виявити в середині червня – це маховики та маслюки. Маховики часто ростуть на лісових галявинах і галявинах, вони мають бархатистий капелюшок та приємний смак. Маслюки ж люблять хвойні ліси і легко впізнаються по слизькому, маслянистому капелюшку. Ці гриби відмінно підходять для смаження та маринування.

Рекомендації щодо збирання грибів

Незважаючи на велику кількість грибів у лісах, важливо пам'ятати про безпеку. Перед тим як вирушити на збирання грибів, слід ознайомитися з основними правилами:

  1. Ідентифікація: Ретельно перевіряйте кожен гриб, який збираєте. Якщо є сумніви у його їстівності, краще залишити його у лісі.
  2. Місце збору: Уникайте збору грибів поблизу доріг та промислових зон, оскільки гриби можуть накопичувати шкідливі речовини.
  3. Зберігання та приготування: Зібрані гриби необхідно якнайшвидше переробити – очистити, промити та приготувати, щоб уникнути ризику отруєння.

Нагадаємо, що обов'язково підгодуйте цим буряки у червні: 2 варіанти для збереження врожаю.

Раніше ми повідомляли, що ви позбавитеся їх назавжди: найдієвіші засоби від мурах на городі.