На зростання рослин у вашому городі впливають не тільки правильний час та місце посадки, полив та культури поряд. Істотно прискорити зростання можна за допомогою гарного підживлення.

Зараз йтиметься про перце, адже прискорити його зростання можна за допомогою дуже доступних компонентів, які є у розпорядженні у кожного прямо на городі.

Перець, кадр із відео
Перець, кадр із відео

Яких підгодівлі потребує перець

Перці потребують різних поживних речовин для повноцінного зростання та розвитку.

Азот сприяє зростанню зеленої маси, фосфор підтримує розвиток кореневої системи та цвітіння, а калій покращує загальний стан рослин та підвищує їх стійкість до захворювань. Недолік чи надлишок будь-якого з цих елементів може негативно позначитися на врожаї.

Перець, кадр із відео
Перець, кадр із відео

Основа – це компост

Компост - одне з найкращих джерел органічних речовин для підживлення перців. Він збагачує ґрунт необхідними мікро- та макроелементами, покращує його структуру та водопроникність.

Для приготування компосту можна використовувати кухонні відходи (овочеві та фруктові очищення, яєчну шкаралупу), садові відходи (трава, листя), а також гній і солому, що перепріла.

Метод приготування компосту:

1) потрібно змішати всі відходи та додати трохи землі;
2) викласти все у компостну яму чи компостер;
3) регулярно перемішувати яму. Це прискорить процес розкладання. Також потрібно постійно підтримувати високий рівень вологості.

Компост можна приготувати за 6-12 місяців, але терміни можуть відрізнятись. Більш універсального та ефективного підживлення на даний момент навіть складно уявити.

Настій кропиви

Кропива - це чудове джерело азоту, необхідного для зростання перців. Настій кропиви можна легко приготувати у домашніх умовах.

Достатньо зібрати її, нарізати на дрібні частини, помістити в ємність та залити водою у співвідношенні 1 до 10. Час настоювання – 2 тижні. Такий розчин можна використовувати як поливання.

Кропива
Кропива

Деревна зола

Деревна зола - це доступне джерело калію та фосфору, який також допомагає нейтралізувати кислотність ґрунту. Потрібно золу після спалювання деревини або рослинних решток, уникаючи золи від оброблених хімікатами матеріалів.

Для застосування достатньо розібрати золу навколо рослин або додати до ґрунту при посадці. Можна також приготувати розчин: 1 склянку золи на 10 літрів води, наполягти 2-3 дні та поливати рослини.

Зола, підживлення, кадр з відео
Зола, підживлення, кадр з відео

Нагадаємо про секрет підживлення полуниці у травні для солодких та великих ягід: зробіть це прямо зараз.

Раніше ми повідомляли, коли викопувати картоплю цього року для рекордного збору: відер та мішків не вистачить.