Істотна індексація пенсій відбулася у березні, після чого у квітні почався перерахунок виплат працюючим пенсіонерам.

Насамперед він торкнеться пенсіонерів, які вирішили продовжити роботу після виходу на пенсію. Ключова вимога – наявність досвіду роботи не менше 2 років з моменту останнього перерахунку, повідомляє ПФУ.

З 1 квітня пенсії автоматично коригуватимуться пенсіонерам, які продовжили працювати після початкового призначення пенсії або попереднього розрахунку та накопичили 24-місячний страховий стаж до 1 березня 2024 року.

«З 1 квітня пенсії автоматично перерахують пенсіонерам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2024 року придбали 24 місяці страхового стажу, або які відпрацювали менше 24 місяців, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії минуло два роки», - йдеться у повідомленні ПФУ.

Навіть пенсіонери, які вийшли на пенсію за вислугою років, мають право на допомогу в залежності від набутого досвіду за умови, що вони досягли пенсійного віку.

Пенсійний фонд
Пенсійний фонд

Хоча процес перерахунку розпочався ще у квітні, реальні виплати пенсіонерам розпочнуться у червні. Додаткові виплати за попередні місяці (починаючи з 1 квітня) будуть компенсовані заднім числом.

Затримка виплати допомоги у квітні пов'язана з необхідністю дочекатися інформації про сплату єдиного внеску за 1 квартал 2024 року, яка мала відбутися до 10 травня та буде зафіксована у Державному реєстрі обов'язкового державного соціального страхування. Отже, процес перерахунку завершиться приблизно у червні, і пенсіонери, які мають право на перерахунок, отримають підвищені пенсійні виплати.

Розмір доплати за кожний рік новопридбаного стажу встановлено у розмірі 23,61 гривні. Однак індивідуальна допомога, яку отримає кожен пенсіонер, розраховуватиметься виходячи з її конкретних обставин та поточних даних.

Нагадаємо, нове випробування для пенсіонерів: тепер потрібно писати заяву до ПФУ, щоб не позбутися виплат

Раніше «Українці» писали, тисяча гривень до пенсії щомісяця: кого "озолотять" найближчим часом

Як повідомляли «Українці», кожного пенсіонера терміново попередили: заберуть усю пенсію та залишать без копійки