Переспати або спати більше часу, що рекомендується, може мати негативні наслідки для здоров'я з багатьох причин.

Це може порушити природні фази сну, включаючи повільний сон (глибокий сон) та швидкий. Обидві фази важливі для фізичного та психічного здоров'я. Коли ви прокидаєтеся, баланс між цими фазами може бути порушений, що призводить до сонливості, втоми та зниження когнітивних функцій.

Дослідження показали, що надмірна тривалість сну, яка зазвичай визначається як понад 9–10 годин на добу, пов'язана з підвищеним ризиком різних захворювань, включаючи ожиріння, діабет, серцево-судинні захворювання та депресію. Тривалий сон може послабити імунну систему, що зробить вас більш сприйнятливими до інфекцій.

Переспати може негативно вплинути на когнітивні функції та психічне здоров'я. Хоча достатній сон необхідний для консолідації пам'яті, вирішення проблем та емоційної регуляції, надмірний сон може призвести до когнітивних порушень, труднощів з концентрацією уваги та розладів настрою.

Сон
Сон

Деякі дослідження показують, що постійний сон понад 9–10 годин на добу може бути пов'язаний із вищим ризиком смертності. Хоча точних механізмів до кінця не вивчено, тривала тривалість сну пов'язана з підвищеним ризиком розвитку хронічних захворювань та станів, які можуть скоротити тривалість життя хворобами серця та інсульту.

Також пересипання може порушити внутрішній годинник організму, відомий як циркадний ритм, який регулює різні фізіологічні процеси, включаючи цикли сну та неспання, секрецію гормонів та обмін речовин. Нерегулярний режим, у тому числі надмірний сон, може призвести до порушень циркадних ритмів, таких як синдром затримки фази сну або порушення ритму сну-неспання.

Важливо приділяти першочергову увагу дотриманню правил, таких як підтримання постійного графіка сну, створення комфортного середовища та застосування методів релаксації, щоб забезпечити якісний сон без надмірностей.

Нагадаємо, як швидко відмити гори посуду після будь-якого застілля: хитрощі, які здивують

Раніше «Українці» писали, як зварити білий та розсипчастий рис: одна ложка секретного інгредієнта та повітряні ласощі готові

Як повідомляли «Українці», цей дешевий і доступний продукт збереже молодість та здоров'я – супереда довгожителів