В Україні діє власна солідарна пенсійна система, закликана надати фінансову підтримку населенню у старості та складних життєвих обставинах.

Щоб претендувати на пенсію, фізичні особи повинні мати необхідний страховий стаж та робити внески до Пенсійного фонду.

Страховий стаж вимірюється у місяцях, протягом яких людина мала підтверджений заробіток та робила відрахування до ПФУ. Чим більше у громадянина страхового стажу, тим вищі його шанси на отримання гідної пенсії.

Важливо відзначити, що несплата внесків до Пенсійного фонду України може спричинити суттєві наслідки права на отримання пенсії. Несплата внесків може зменшити страховий стаж, що призведе до зменшення розміру пенсійних виплат. Крім того, вихід на пенсію може бути відкладений після досягнення 60-річного віку.

Пенсія: скрін з відео
Пенсія: скрін з відео

В даний час на розмір пенсії впливають три фактори:

Тривалість страхового стажу пенсіонера.

Відношення їхньої зарплати за кожний місяць страхового стажу (що враховується при розрахунку пенсії) до середньої зарплати по Україні за кожний із цих місяців.

Середня зарплата в країні за три роки, що передували подачі заяви на пенсію. У законі прописані правила виключення із розрахунку «нерентабельних» місяців заробітної плати (оптимізація заробітку).

Скрін публікації
Скрін публікації

Нагадаємо, кожного пенсіонера терміново попередили: заберуть усю пенсію та залишать без копійки

Раніше «Українці» писали, ПФУ раптово потішив українців: пенсії тепер побільшали. Чи так це?

Як повідомляли «Українці», Ощадбанк попередив пенсіонерів: готуйтеся до змін та обмежень