Вирощування кавунів у відкритому ґрунті може бути дуже прибутковим, якщо слідувати правильним крокам. Вибір правильного сорту, правильна підготовка насіння, забезпечення оптимальних умов для розсади та належна увага до рослин – ключові фактори успіху.

Кавуни не тільки смачні, а й поживні, містять вітаміни, клітковину, а його сік відомий своїми лікувальними властивостями, особливо при лікуванні проблем із нирками та запобіганні анемії через високий вміст заліза.

За місячним календарем на травень 2024 року рекомендовані терміни посіву насіння кавуна на розсаду – 2, 3, 5, 6, 7, 13, 14, 15, 16, 17, 22, 23, 24, 28 та 29 числа.

Доцільно вибирати ранні та середньоранні сорти, такі як "Вогник", "Крімсон Світ", "Чарльстон-Грей" і "Шуга Бейбі", оскільки вони добре переносять перепади температур, мають прекрасні смакові якості, транспортабельність і можливості зберігання.

Щоб забезпечити успішне проростання, необхідно дезінфікувати, скарифікувати та замочувати насіння.

Кавун
Кавун

Для дезінфекції можна використати розчин марганцівки. Скарифікація сприяє кращому проростанню насіння, а замочування прискорює процес і допомагає виявити нежиттєздатне з них.

Насіння висадіть в окремі торф'яні ємності з добре удобреним і підготовленим ґрунтом. Пересадіть розсаду в прогрітий ґрунт після рясного поливу. Регулярний полив та розпушування ґрунту мають вирішальне значення для здорового росту рослин.

Також вибирайте сонячні ділянки для посадки кавунів, гарантуючи, що вони одержують достатньо сонячного світла без затінювання. Необхідний помірний полив, що не допускає як застою води, так і пересушування. Використовуйте родючий ґрунт із нейтральною кислотністю та регулярно видаляйте бур'яни, формуючи кущі для оптимального розвитку рослин.

Нагадаємо, обов'язково зробіть це з редискою, щоб вона не вироста гіркою та водянистою: хитрість досвідчених агрономів

Раніше «Українці» писали, врятуйте свій урожай цибулі від мух та шкідників: надовго зникнуть із городу

Як повідомляли «Українці», популярні помилки при вирощуванні картоплі: як не позбавити себе врожаю