Україна запровадила тимчасове призупинення консульських послуг для чоловіків за кордоном доти, доки вони не оновлять свої дані у ТЦК. Цей захід спрямований на те, щоб українські чоловіки виконували свій обов'язок військової служби, як повідомляє «theguardian».

Деякі країни, зокрема Польща та Литва, погодилися полегшити українським військовозобов'язаним процес виконання своїх обов'язків. У Польщі жителі України можуть залишитися без пільг та прав на роботу.

Однак це може призвести до наслідків для українців у Польщі, оскільки доступ приблизно до 80% пільг може бути обмежений для осіб без паспорта.

Крім цього, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що неприпустимо, щоб українці за кордоном користувалися привілеями нормального життя, доки інші воюють за свою країну. Тому призупинення консульських послуг сприймається як крок до відновлення справедливості.

За оцінками, з початку війни тисячі чоловіків незаконно перетнули західні кордони України, часто вдаючись до хабарів. Крім того, багато українських чоловіків із охоплених війною східних регіонів бігли через Росію на початку вторгнення, оскільки це був їх єдиний спосіб втечі.

Український кордон, фото із соцмереж
Український кордон, фото із соцмереж

Також Тадеуш Колодзей, юрист польської неурядової організації Ocalenie Foundation, зазначив, що наразі польська влада не має механізму депортації українських чоловіків до України, а також немає планів оголосити їхню присутність незаконною.

Однак польський парламент має намір розглянути нові правила для українців, які можуть вимагати наявності паспорта для доступу до більшості пільг для біженців, що потенційно торкнеться близько 80% пільг для тих, хто не має паспортів.

Специфіка того, як реалізовуватимуться ці нові правила, може стати більш ясною після того, як у середині травня набуде чинності новий закон про мобілізацію. До того часу залишається невизначеність щодо прав та пільг українців у Польщі, які не мають дійсних паспортів.

Нагадаємо, українці за кордоном отримали важливу заяву: готуйтеся стояти у великих чергах

Раніше «Українці» писали, темні часи настали: українці сидітимуть без світла по 8-12 годин – де вже запровадили графіки

Як повідомляли «Українці», всі у ТЦК на медогляд: з цього тижня "обмежено придатних" більше не буде