Кожен садівник розуміє невпинну боротьбу з бур'янами під час росту рослин, яка може бути, як виснажливою, так і розчаровуючою. Однак несподіваного союзника в цій боротьбі можна знайти в такій простій речі, як звичайний папір.

Газети, картон, обрізки паперових шпалер та інші паперові матеріали можуть бути ефективною альтернативою традиційній мульчі. Вони забезпечують чудовий захист від зростання бур'янів, утримуючи вологу під землею, сприяючи здоровому зростанню та зменшуючи необхідність постійного прополювання.

Ось деякі ключові особливості мульчування папером:

Садовим ножем проріжте в отвори, в які будуть поміщені рослини. Висадіть рослинність як завжди і засипте зайве простір пухким ґрунтом, злегка ущільнивши його.

Для таких культур, як морква або салат, посіяних рядами, проріжте на папері лінії, посійте насіння і покрийте їх шаром ґрунту.

Город, зображення з вільних джерел
Город, зображення з вільних джерел

Також папір у поєднанні з деревною стружкою або солом'яною мульчею створює ефективну грядку, практично позбавлену бур'янів.

Важливо взяти до уваги кілька міркувань:

Переконайтеся, що папір надійно закріплений і не піддається здуванню або розриву, особливо у вітряну погоду.

Товстішу можна попередньо намочити водою перед укладанням або потім поливати прямо на грядці. Нашарування газети завтовшки близько 5 аркушів може ефективно запобігти росту бур'янів і відлякати слимаків.

Нагадаємо, популярні помилки при вирощуванні картоплі: як не позбавити себе врожаю

Раніше «Українці» писали, помідори виростуть розміром з голову: соковиті томати будуть по півкіло кожен

Як повідомляли «Українці», солодкої та великої малини зросте в рази більше: агрономи розкрили таємницю рекордного врожаю