Японський метод посадки огірків у тирсу, як кажуть агрономи, дає низку переваг для вирощування здорових овочів.

Спочатку почніть з вибору ємності для посадки розсади огірків. Переконайтеся, що воно чисте та продезінфіковане, щоб запобігти поширенню хвороб.

Заповніть контейнер тирсою приблизно на чверть. Використовуйте дрібнозернисту тирсу і залийте її окропом, щоб стерилізувати та видалити потенційні хвороботворні мікроорганізми. Перш ніж продовжити, дайте їм охолонути.

Як тільки вони охолонуть, розімніть їх руками до стану дрібних крихт. Це допомагає створити однорідну текстуру та консистенцію, забезпечуючи ідеальне середовище для зростання розсади.

Потім розкладіть насіння огірка через короткі проміжки часу на поверхні тирси. Забезпечте рівномірну відстань між насінням, щоб кожному саджанцю було достатньо місця для зростання.

Після цього посипте їх подрібненою гарячою тирсою, щоб злегка покрити. Це допомагає підтримувати рівень вологості та забезпечує ізоляцію під час проростання.

Урожай огірків
Урожай огірків

Обов'язково накрийте контейнер поліетиленовою плівкою, щоб створити ефект міні-парника. Помістіть у тепле сонячне місце, наприклад, на підвіконня, щоб стимулювати проростання.

Тримайте тирсу вологою, але не перезволоженою під час процесу проростання. Поливайте розсаду теплою водою при необхідності, щоб не допустити пересихання.

Як тільки розсада огірків проклюнеться і розвине кілька справжніх листків, їх можна пересадити на грядку. Обережно видаліть саджанці разом з тирсою і посадіть їх у потрібне місце.

Нагадаємо, коли і як треба садити насіння перцю для врожаю мрії: виросте соковитим, солодким та м'ясистим

Раніше «Українці» писали, секрет ідеального врожаю баклажанів: що додати в лунку, щоб овочі виросли м'ясистими та соковитими

Як повідомляли «Українці», як позбутися кульбаб на дачі: найагресивніше бур'ян зникне миттєво