Огірки чудово почуваються в теплих, добре освітлених місцях, тому бажано не поспішати з їх посадкою у відкритий ґрунт. Хоча паростки огірків проростають швидко, вони вразливі до низьких нічних температур або уповільнення зростання, коли умови не ідеальні.

Оптимальний час для посіву насіння огірків у відкритий ґрунт зазвичай з кінця квітня до травня, аж до червня. Огірки чутливі до морозів та не люблять різких коливань температури. Конкретні терміни посіву варіюються залежно від регіону України: південні райони можуть розпочати сівбу наприкінці квітня, а середні та північні зони слід почекати до травня.

Посів насіння у кілька етапів, наприклад, партіями у травні та червні, забезпечує безперервний збір урожаю протягом усього літа.

Насіння огірків слід сіяти за середньодобової температури від +12 до +15 градусів Цельсія, при цьому перші сходи з'являються вже через 10 днів за такої температури. Тепліша температура від +15 до +18 градусів ще більше прискорює появу сходів. Оптимальний температурний діапазон для зростання та розвитку огірків – від +14 до +30 градусів.

Урожай огірків
Урожай огірків

Традиційно огірки сіють приблизно в Юрій день (6 травня), хоча посадка після 10 травня гарантує, що ґрунт буде достатньо прогрітий для оптимального зростання.

За місячним посівним календарем найбільш підходящі дні для посіву огірків вказані протягом квітня, травня та червня, збігаючись з оптимальними місячними фазами для успішного проростання та зростання.

Ідеальне місце для вирощування огірків має отримувати достатньо сонячного світла, бути захищеним від вітру і мати родючий ґрунт, збагачений перегноєм або компостом.

Перед посадкою насіння огірків корисно прогріти в духовці при температурі 50 градусів протягом 2-3 годин і замочити в 1% розчині марганцівки на 30 хвилин. Ці обробки прискорюють проростання насіння та сприяють здоровому зростанню.

Нагадаємо, обов'язково зробіть це на городі перед Великоднем: встигніть посіяти ці культури для казкового врожаю

Раніше «Українці» писали, чим і коли підгодовувати перець для величезного врожаю: виросте солодким, хрустким та соковитим

Як повідомляли «Українці», вашому врожаю полуниці позаздрять навіть поляки: чим підгодувати ягоди навесні для райського збору