Підживлення полуниці в період весняного цвітіння та зав'язі має вирішальне значення для забезпечення здорового росту та збільшення врожайності плодів. Досвідчені садівники дали докладний посібник про те, які добрива найкраще використовувати і коли їх застосовувати.

1. Азотні добрива (провесною):

Провесною внесіть азотовмісне добрива, щоб сприяти активному зростанню листя.

Приготувати азотне добриво можна, використовуючи розведений у воді курячий послід або розчин коров'яку та сірчанокислого амонію. Нанесіть на кожен кущ по одному літру розчину.

2. Розчин борної кислоти (до цвітіння):

До появи перших квітів рослини підгодуйте розчином борної кислоти, щоб сприяти здоровому розвитку нирок.

Приготуйте суміш, розчинивши в 10 л води 1 чайну ложку борної кислоти, 30 крапель йоду та 1 склянку золи. Цим розчином рясно полийте кущі.

3. Розчин йоду (до та під час цвітіння):

Підживлюйте рослини розчином йоду до та під час цвітіння, щоб підтримати загальне здоров'я рослин та розвиток плодів.

Розведіть 10 крапель йоду в 10-літровому відрі води та обприскуйте розчином рослини до появи квіток. Повторюйте кожні десять днів протягом літа.

4. Калійні добрива (під час цвітіння):

Коли полуниця починає цвісти, їй потрібний калій для здорового розвитку квітів та плодів.

Для підживлення рослин використовуйте розчин цинку сірчанокислого (0,02%) або розчиніть одну чайну ложку калійної селітри в 10 л води.

Урожай полуниці
Урожай полуниці

5. Комбінація марганцівки, борної кислоти та золи (під час цвітіння):

Змішайте марганцівку, борну кислоту та золу, щоб забезпечити необхідні поживні речовини під час цвітіння.

Розведіть по 2 г марганцівки та борної кислоти разом з 1 л золи в 10 л води. Поливайте грядку цим розчином після регулярного поливу.

6. Хліб, замочений у воді (під час цвітіння):

Замочіть хліб у теплій воді та дайте йому заграти протягом тижня. Перед застосуванням розведіть розчин у воді та поливайте кущі під час цвітіння, щоб забезпечити додаткові поживні речовини.

7. Розчин коров'яку (під час формування плодів):

У період плодоношення використовуйте розчин коров'яку, щоб сприяти здоровому розвитку плодів.

Попередньо настоїть розчин коров'яку протягом трьох днів і полийте кущі, щоб забезпечити правильне засвоєння поживних речовин.

8. Дріжджовий розчин (під час формування плодів):

Замочіть у 500 мл теплої води 200 г свіжих дріжджів. Через 20 хвилин цю суміш розчиніть у 9 літрах рідини та полийте кущі.

9. Йогуртовий розчин (під час формування плодів):

Розведіть кисле молоко у воді і використовуйте його для добрива полуниці, намагаючись не виливати його ближче, ніж на 10 сантиметрів від куща, щоб не допустити пригорання.

Нагадаємо, де треба садити троянди, щоб вони пишно і довго цвіли: секрети досвідчених садівників

Раніше «Українці» писали, чим і коли підгодовувати перець для величезного врожаю: виросте солодким, хрустким та соковитим

Як повідомляли «Українці», урожай капусти, помідорів та огірків буде вдвічі більшим: головні секрети підживлення та обробки